bugün

hangi partiyi neden secmemeliyiz derken siyaset ile alakam olmadığını ve siyaset denen kurguyu hiç sevmediğimi ve parti tutmadığımı söyleyerek başlamak istiyorum. yazımda 4 büyük partiyi ele alacağım.
ve suan ki iktidar dan akp den baslayalim;
akp:
tümüyle kendi ceplerini dolduran zorlama ile halkın oyunu çalan partidir 50milyon secmene 72 milyon oy pusulası bastirtip halkin ortalama 20 milyon oyunu oyunlar ile çalan partidir örtülü ödenek vb. şekilde paraları çalarak ayakkabı kutusuna doldurmuslardir. ülkeyi imf borcundan kurtardim diyerek kisi başı ortalama 186bin tl borç a sokan bir partidir dini siyasete alet edip dini duygularla oylari sömürdukleri için çaldiklari için ve yavru vatan kıbrıs başta olmak üzere bir çok ülke ile sorun yaşattıkları için uluslar arası krize yol açtıkları icin akpye hayır.
hdp:
doğuda aşiret liderlerine baskı uygulayip doğudan zorla oy çalan ve imralınin maşalığını yaptıkları için hdp ye hayır
chp:
atatürk den sonra ismet inönü ile birlikte parti komple bozulmaya uğradığı mason uşaklığı yaptıkları için ve düzelemedikleri için chp ye hayır.
mason usakligi nerden çıktı derseniz en basit örnek
10 ekim 1935 tbmm mustafa kemal mason localarını kapatmak için meclise başvuruyor. şükrü kaya ve ismet inönü karşı çıkıyor olmaz diyor.
4 saat sonra mason locaları (kendi kendilerini) kapatıyor.
13 ekim 1935 mason localarının kapatılması kanunu çıkıyor.
1948 oluyor masonların büyük oyunu israil kuruluyor.
israili ilk tanıyan müslüman devlet türkiye oluyor ve o zaman milli şef hala ülkeyi yönetiyor.
bir kaç ay sonra inönü mason localarını açıyor ve zamanında kanunla değil kendi kendilerini kapattıkları için bütün mal ve mülklerini geri veriyor.
mhp:
mhp ideolojisi gereği daha katı ciddi olduğu için aşırı sağcı görüldüğü ve milliyetçilik türkçülük dediği için de doğudaki halkımız birazda galeyana gelerek rahatsız olur bu yüzden çok sevilmez . aslında en seçilir parti mhp gibi çünkü chp bozulduğu için kurulan bir partidir sanki ve atatürk ün ülkü ve ilkelerine en yakın fikirler ile ilerleyen partidir hatta ama kendilerini düşünce/ fikirlerini geliştirmeleri modernize etmeleri gerekmektedir.

benim şahsi fikrimdir herkes yorum yapmakta özgürdür herkesin düşüncesi olabilir bu da benim fikrimdir. arastirirsaniz dediklerimin boş olmadığını anlayabilirsiniz eksik yazdıklarım unuttuklarim hatalarim için özür dilerim.

bilen bilir bilmeyen de kendi bilir.
özet akpyi seçin.
yanlış ifadeler taşıyan açıklamadır.

mason localarının atatürk zamanında kapatıldığına dair tek kanıt yoktur. ki masonlar da bunu söylerler. ayrıca masonlar atatürkçü insanlardır.
BTP haydar baş asgari ücreti 5000tl vaat ediyor ve sadece 500bin tl vergi alacağım diyor yer altı kaynaklariyla kalkindiricam ülkeyi diyor Hayır o kaynaklar nereye kadar yetecek okadar kaynağı bir anda çıkarabilecek misin ve o vergi ile sen ülkeyi nasıl kalkindiracaksin acaba merak ettirir mantiksizdir bu da ona da hayır dedirtir.