bugün

hayatımda tanıdığım en işe yaramaz insanlar hep bu gruptan çıktı. bir sorunun mu var, bir sıkıntın mı var, çok mu üzgünsün.. hemen bu hallederiz abi adamları yanında bitiverir.

- bu aralar canım sıkkın, yengenden ayrıldım, maddi sıkıntılar da var..
+ hallederiz abi, sıkma canını
- neyi hallediyorsun be pezevenk? yıllardan beri hallede hallede bi hal oldun.

evet.
genellikle konuşma esnasında sizin sözünüz bitmeden "hallederiz" şeklinde müdahale eden insan tipidir. aslında hiç bir şeyi halledemeyecektir. boşuna umutlandırırlar insanı.bu tür kişilerden mümkün olduğunca uzak durmak icap eder.
Ama biz hallederdik.

X=sevgilim.
Y=biri

X kişisi ile Y kişisinden mütevellit ayrılmak üzere iken hallederiz Y dememle birlikte dünyamı başıma yıktım. Masadan elimdeki sigara paketini fırlatarak 'hala Y diyorum amk' deyip elimi yüzümü yıkamaya kalktım. Döndüğümde masadan kalkıyordu. Masa da masaymış hiç umursamadı. Önümdeki biramı dikip gidişini seyrettim. En acı gidişlerdendi yani ilk defa mutlu olacağıma inanıyordum. Olmadı zall.

Tanım; sorunun giderileceği anlamına gelir.
ya hiçbir şey bilmeyenin ya da konuya vakıf olanın söyleyeceği şeydir. genelde ilk durum görülür.
hallederim adamıyım.

bu kelimenin yok olan şerefini geri kazanabilmek için bu kelimeyi kullanıyorum ve ne olursa olsun allahın izniyle o işi hallediyorum.

bu kelimeyi bu hale getirenler utansın.
Hallenip hallenip her işi halledeceğini sanan, boşvermişliğin oğlu makûs talihin kızıdırlar.
güncel Önemli Başlıklar