bugün

evet zaten 12 ay zorunlu askerlik hizmeti için gelen mehmetçikde daha sülüs kağıdını aldığında tankla insanları ezmeyi hayal ediyordu. at kafası değilde normal kafa ile izleyince tankın üstünde onlarca adamın olduğu görülüyor ve muhtemelen de linç edilmekten kaçan asker istemeyerek o insanları ezdi tank içinde boğuşma da olabilir. zira bir başka video da da akitin biri yakasından tutarak eri zptnin içinden çıkarmaya çalışıyordu.
taraf tutmuyorum ama bir kaç yıl önce hani gezi vardı bilir misiniz kahraman polis halkın üzerine ne var ne yok saldırmış, gençlerimizi öldürmüştü işte o neyse askerin halka tank sürmesi de o dur.
tankın kontrolsüz şekilde ilerlemesi, üstündeki çomarlardan birinin içine girip kumandaya müdahale ederek kontrolden çıkarmış olma ihtimali ve
tank mürettebatının elinde yeterli mühimmat olduğu halde savunma amaçlı olarak böyle bir yola başvurma gerekliliği olmadığı göz önüne alındığında masum olması kuvvetle muhtemel emir kuludur.

adamın elinin altında ordakilerin hepsini tek atışta çöp edecek silah var.

tankı insanların üzerine bilinçli olarak sürecek kadar gözü dönmüş birisi, elinin altındaki silahı daha fazla kişiyi öldürmek için daha büyük zevkle kullanır.

biraz akıllı düşünün amk çomarları..
Orospu çocuğudur. Vatan evladı değildir. Kanı bozuktur. Emir kulu eyvallah. Emirle o tankları oraya getirdiler eyvallah. Ama halkı ezip geçemezsin abi. Sırf sen emir aldın diye yoldan geçen vatandaşa sıkabilir misin? Genel kurmayı rehin alıp as kes biç diye emir veren amcık hoşaflarınsan aldığın emirde bi bokluk görüyorsan en kötü ihtimal hiç birşey yapmaz durdurursun tankı, o tankın içinden çıkmaz tutuklanmayı beklersin. Sen çıkmadığın sürece kimse sikse çıkaramaz seni ordan.
Senin asker olarak var oluş amacın üzerinden geçtiğin halkın güvenidir. Bak halk diyorum. Tayyipçi,solcu, alevi,gezici,cemaatçi,bokçu püsürcü demiyorum. Halk diyorum. Sivil halk. Bu karaktersizliği "emir aldı" ya bağlamak anlamsız.
Sen o tankları oraya taşıdın ve emri yerine getirdin. Ama azıcık zerre kadar aklın çalışsa halkı ezip geçmenin alacağın emirler arasında olmayacağını idrak ederdin. Orada yüzlerce emir kulu masum asker vardı. Ama teslim oldu. Tutuklandı. Çoğu serbest kalacak. Ama sen orospu çocuğu, eğer gebermediysen ellerinde koruman gereken halkın kanıyla, varsa eğer vicdan azabıyla yaşacayacaksın. Senin gibi evladım olsa ben çeker vururdum seni. (aynı şekilde askeri öldürenler de orospu çocuğudur. Demokrasiye kan dökerek sahip çıkılmaz.)
Halk polis ve askeri karşı karşıya getiren askerinden siyasisine hepsinin allah bin belasını versin .