bugün

türkiye sosyalist hareketinin önderi, Hikmet Kıvılcımlı'nın yolundan giden emperyalizme, faşizme, gericiliğe karşı kararlı bir şekilde mücadele eden örgütlü lise, örgütlü mücadele şiarıyla hareket eden halkın kurtuluş partisi'nin liseli koludur.

(bkz: hikmet kıvılcımlı)
(bkz: gerici eğitime hayır)
anneleri tarafından bütüm karizmalarının söndüreleceği liselilerdir.

- anne biz halkı kurtarcaz ! ülkeyi kurtarcaz ! dünyayı... dünyayı kurtarcaz anne !

- aman oğlum sen önce kendini bir kurtar biz başka şey istemeyiz babanla.
hikmet kıvılcımlı'nın yolunu yol edinmiş gençlerden oluşmaktadır.
anarşizme biraz daha karışmalarını düşündüğüm liseli grubudur.
pkk zırvasını sikine bile sallamaması gereken liselilerdir. Lakin fazla ulusalcı olmaya da gerek yok la.
(#21828559) en iyi cevabı vermiştir. konuyu kapatın !

liseli kardeşlerime böyle zarttan zurttan , yok devlis , yok halk kurtuluş ...sevgili kardeşlerim bunlara sakın ola kanmayın.

babanıza ,annenize veya akrabalarınıza sorun o size en doğrusunu anlatacaktır.
anarşizmi pkk'dan ibaret zanneden yazarlar toplaşmış, hoş geldiniz safa geldiniz.
sizler deniz gezmişi'de pkk'lı zannediyorsunuzdur şimdi.
kıvılcımlı ekolünden beslendikleri için diğer sosyalistler tarafından "faşistlik" ile itham edilecek liselilerdir.

çok seviyorum bu sosyalistleri ya. *
laf-ü güzaf meselesi yeterince kol gezmekte; adaletin olmadığı yerde anarşi başlar.

nedir bu vergi? nedir bu yasa? niçin özgür değilim? neden özel hastanelere para veriyoruz? niçin parasız eğitim alamıyoruz? soruları sorar durur gencimiz lakin kalk meydana çıkalım dediğimizde; ders çalışası gelir bu arkadaşların..

edit: eksiler çuvallamasına geliyor, sanırım akp demokratları yahut milliyetçi hareketten yazarlar çok yadırgamış bu lafı. yoksa cumhuriyetçilerde mi vardır *
proletarya ile işçi kesimi arasında dağlar kadar fark var, öncelikle bunu anlamak zorunda bu devrimci liseliler. yani senin eziliyor dediğin işçi, cahil olduğu sürece, okumadığı sürece ezilen bir işçi olarak kalmaya devam edecektir. sen ne yaparsan yap, adam okumuyor, anlamıyor, sevmiyor. onun için ölsen bile, anlamaz. mal çünkü.

proleter dediğin adamı işçiden ayıran fark da burada, okuyan, öğrenen, sürekli gelişen ve çevresindekilere doğruyu aşılayan adamdır proleter. her işçi de bu yüzden proleter değil işte...
Öyle bir şey mi varmış.

Neler neler öğreniyoruz. Vay amk.