bugün

görsel
korelasyonu yakalayamadım başgan.
elektrik gelmeseydi daha çok mum söndürürdük diye devam edecek olan başlıkımsı. abiciğim şu geçmişle yaşamayı bırakın artık. hilafet kalkmamış olsaydı osmanlı'da şahkulu, celali isyanlarını yaparak yüzbinlerce sivili katleden insanlar ölene kadar mezhebini, dini ritüellerini, iran devşirmesi olduğunu saklıyor olacaktı. bizde "ulan napıyo bu insanlar ya? nası yapıyor ya? oha bee" diye konuşmaya devam edecektik. hem kaldırıldı da fena mı oldu şimdi iran devşirmesi, kızıl çomar sevgililerimiz var kızları çok yaşasın ülkemizin.
dönem dönem ortaya çıkıp "ya halifelik neden kaldırıldı ya" diye ağlayan cahil siyasal islamcıların muhtemel düşüncesi.

zira bir insanın halifelik istemesinin mantıklı bir nedenini göremiyorum.

1. dünya savaşında halife cihat ilan etmiş, kimse siklememişti, öte yandan halife olmayan şerif hüseyin, halifeye karşı cihat ilan etmiş daha çok kişi toplamıştı.

hal böyleyken, kimsenin siklemediği bir halifelik makamını bir insan neden ister diye düşündüm ve cevabını buldum.

olsa olsa meme görmek için, göt, göbek görmek için ister...

halifelik, meme, göt falan ne alaka?

çok alaka, zira son halife efendimiz, abdülmecid efendi nü tablolar yapan bir ressamdı.

şu aşağıdaki tablo halife abdülmecid'in yaptığı "avluda kadınlar" isimli tablodur, fevkalade pahalı bir eserdir. hatta eser şu an ömer koç'un özel koleksiyonunda bulunmaktadır.
görsel

esere yakından bakmak ister misiniz? istersiniz tabi çakallar sizi.
görsel

evet, şimdi anlaşıldı bu siyasal islamcı puştlar neden ikide bir halifelik istedikleri.

halifelik makamı adı altında am göt meme resimlerini meşru kılıp toplumun ahlakını bozup herkesi kendileri gibi sapık yapacaklar. hedefleri bu.

kaldırdık olm sizin o halifeliğinizi. sie...
-----------------------------
----------------------------
edit: demek istediğim şu ki, osmanlı halifeleri, bugün halifelik isteyen siyasal islamcılardan çok daha kültürlü, aydın ve modern insanlardı.
örneğin vals besteleyen halifelerimiz bile vardı. sanatla uğraşan, resim yapan, heykel yapan halifelerimiz vardı.
bu halifelerimiz bugün halifelik makamı olsa, şu an halifelik isteyen ve müslümanlıkla alakası olmayan cihatçı sünni siyasal islamcı itleri istemezdi...