bugün

hakiki şeyh ve sahte şeyh????
bunları birbirinden nasıl ayırıyorlar????
sertifikaları mı var bunların???
yoksa diplomalarımı???

sertifika- diploma gösteren hakiki şeyh...
gösteremeyen çakmamı oluyor????

buyrun bir açıklayın da yeşillenelim...

not: sanırım göklerden gelen bir atama var...
Hakiki şeyh sadece badeler.

Sahte şeyh s.ker.
Işte böyle sapıklık falan yapanlara sahte diyorlar, sapkınlık yapmamış (En azından ayyuka cikmamis) olanlara da hakiki şeyh diyorlar. Tamamen gözleme dayalı tanımdır. Çok da dikkate almayın.
islam dininin her türlü Emir ve yasaklarına karşı uyum sağlamayan kişilerden oluşuyor bu zamanın sözde şeyhleri. islam zinayı bırak yapmayı, yaklaşmayın diyor bu pislikler benimle birlikte olursanız cennete girersiniz diyor küçük çocuklara öfff adi köpekler. Yaa idam gelsin artık be.
(img:#2073873)
Hakiki şeyh yoktur.

Gerizekalı insan vardır.
"hakiki şeyh" diye bir şey yoktur.

alayı orospu çocuğudur.

ortada "tarikat" denilen bir oluşum varsa, default olarak yanında sömürü ile birlikte gelir.

nerde bir şeyh görsem ya çocuk sikiyor ya da gerizekalı müritlerinden topladığı parayla krallar gibi yaşıyor.

fakir bir tane şeyh görmedim.

hepsi gerçekten iğrenç yaratıklar.

Tarikatlar, gerizekalı ile zeki insanı birbirinden ayırmak için harika oluşumlardır.
Hakiki şeyh kemalist tokatlar. Sahte şeyh Kemalistdir.
olm şeyk değil bunlar, bunlar feyk feyk. Hem bence hepsi feyk. Şeyk ne ki? Beyinsiz, okumayı sevmeyen insanların kendilerinden akıllı gördüğü dini anlatan sözde din adamı. Bırakın bu şeyk, tarikat muhabbetlerini. Hepsi feyk.
Geçen bir başlıkta konuyu etraflıca anlattım. Dileyen oradan bakabilir.

(bkz: #43858728)
(bkz: şeyh).

Sahtesi olmaz topluluğun başı işte ösym ninde dediği gibi bir şeyhi şeyhliğini kabul edenlerden ayrı değerlendiremezsin.
hakiki şeyh taptuk emre nin kızına:"ben seni mutlu edemem,sen sadece dünyalık şeyler istiyosun üstelik bitmek bilmiyor"diyen yunus emre dir.
şeyhin sahtesi olmaz , şeyh görünümlü sahtekar olur.
tasavvuf islama dahil değildir ki

sahtesi veya hakkisi olsun.
şeyh hakiki olmaz, mürit hakikileştirir.