bugün

orada olmayan adamın hırıltısı.

Korkmadan yazabilmek. Olduğun gibi yazabilmek. Neysen o olarak yazabilmek. Zor biraz benim için. Zor neden? utanıyorum galiba. Ne derler diye çekiniyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Hayranım güzel yazanlara. Kıskanıyorum. Ahh keşke ben de yazabilseydim.

Hafızam zayıftır benim, yüzüm güleçtir benim. Soyunda gir koynuma, terim ilaçtır benim..

Geçmişe dair ne varsa unuttum. unutuyorum elimde olmadan. hatırlamak istesem de istemeyi bile unutuyorum. Kendimi bile hatırlamakta zorlanıyor bu tin. Aynadaki bu adam ben miyim şair rolünü oynamaktayım bugünlerde. Hayattan bıkmış balinalar gibi karaya vuruyorum yavaş yavaş. kara göründü. Yaşlandığımı hissediyorum. Ait olmadığım yerlere ayniyetlik duygusu tuhaf geliyor.

Beylik tabancamı çıkarsam. Şakağıma dayasam. Üçüncü sayfalara haber olsam. a.k. otel odasında ölü bulundu. Yapılan ilk incelemelere göre intihar ettiği düşünülüyor. baba ben dervişmiyem?

dünyadan biri daha göçüp gidecek çok çok. Kimsenin umrunda olmayacak. olmasın zaten. O halde neden korkuyorum.
Küçük düşmekten. Hayatımın istediği gibi gitmemesinden. Zaten gitmiyor. Küçük umutlar besliyorum nöronlarımın arasında. Bencilce umutlar. Misal bir milli piyango bileti. Bir el feneri alıyorum. Yolumu aydınlatmasını istiyorum. Çok şey mi istiyorum. Evet. Vermeden almak istiyorum. En kötüsü de bu. asıl Allah a mahsus olan Almadan vermek değil, vermeden almak.

vermeden alan tatlı dünya.

çok şükür bugünde yaşıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=MKqWQvh1LLQ
bahane cumlesi olarakda kullanilir.