haklı olup olmadığını sorgulamaksızın güçlü olandan yana olmak, güç yalakalığı.
bugün yaptığım olay, bir online oyun içinde. oyunun adı knight online. ben bu oyundan yıllarca para kazandım, hala kazanıyorum. normal bir işte yapamayacağım karı yaptım. bu artık benim için bir oyun değil, ticaret aracı. her neyse konuya geçeyim.
benim gibi on altı arkadaşım var. biz oyunun en iyi gurubuyuz, gurubuyduk. grupta bulunan bütün elemanlar benim gibi oyunu ticaret aracı olarak görüyordu. zamanla para ile ilgili, liderlik ile ilgili sorunlar çıkmaya başladı, bugün gurup dağılma noktasına geldi. gurubun aktif olan tarafı çıktı guruptan. diğer gurubun lideri ise en çok anlaştığım adam, ama ben güçlü olanın yanında bulundum. bulunmaz olaydım, içim içimi yiyor. pişmanlık, vicdan azabı, kararsızlık, utanç, hepsi mevcut. sonuçta bu bizim için basit bir oyun değil, para kazanmamızı sağlayan bir iş.
tanım: yapılmaması gereken, yapıldığı zaman insanı pişman eden durum.
güçlü olan haksızsa selam bile verilmeyecek durumdur.
(bkz: şahsım adına)
bugs bunny'yi ve jerry'yi tutmaktır. içime ukte olmuştur. Hep bugs bunny ve jerry'nin yakalanmasını istemişimdir. Ayrıca, yalnız değilmişim. işte beklenen son:http://www.youtube.com/watch?v=FHJi2QXwX8E
siyasette fırsattır,akıllılıktır. örneğin; ertuğrul günay. kendisi koyu bir solcu olmasına rağmen, soldan ümidi kesip akp'ye geçmiştir.
aşağılık kompleksinden mütevellit kapılanma sevdasıdır. bu tür organizmalara omurgasız yavşak da denilebilir.
kendi zayıflıklarını güçlü olana yalakalık veya asalaklık yaparak kapatabileceklerini düşünen insanların davranışıdır. davranışın devamı acizliğin derinleşmesinden öteye geçmez.
güçsüz olanların yapabileceği bir şey. güçlü olan zaten güçlüdür başka gücün yanında olmaya ihtiyacı yoktur.
yan gelip yatarken yapılan bir tür eylem..