bugün

sevdiğiniz insanlara yapmaktır.
yoktur. güzel yemek yapabilmek vardır bi de güzel yemek yapamamak. kabiliyet işidir.
tuzu sonradan atmamaktır.

(bkz: hanım tuzsuz olmuş yemek)
yemeği zorunluluk olarak değil severek yapmanızdır. zorunlu olarak yapılan yemekler lezzetli olmaz.

(bkz: catering)
öncelikle yemek yapmaya başlamadan önce çok çok acıkmak gerekmektedir. sonrasında ise yemek yapacağınız süre boyunca aklınızdan sapıkça "seni yiceeeem" diyerek sayıklamanız lazım.
içine sevgi ve emek katmaktır. televizyondaki yemek programlarında hem böyle diyolar vardır bi hikmeti.
mangalı iyi yakmaktır.
yemek kaynayabilsin diyerek ocağı açmak
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: e yuh artık)
anneye yaptırıp yapmış gibi davranmak.
- aşkım yemek süper olmuş ya nasıl yaptın?
- ben bu yemeği sana yaptım hayatım. biraz sevgi, özlem, tutku ve ihtiras, yanında bir tutam romantizm ve şefkat duygularımı kattım, son olarak da..
- ya sus tamam canım sormadım ben bu soruyu. tuzu uzatsana.
- allah belanı versin!
-eveet bütün malzemelerimizi koyduk kapagını kapatıp pişmesini bekleyelim
- aaa birşeyi unutmadıkmı neydi
- bir tutam sevgi

(bir yemek programındandı sanırım) hay lanet.
doğuştan gelen bir yetenektir, sırrı felan da yoktur bu işin, yetenekli insan ne yapsa güzel olur, yenilesidir.
pişmiş aşa su katmamaktır, önemlidir, dikkat etmek gerekir.
güzel bir yemek yapmak bir çok şeyi düşünmenin meyvasıdır biraz..ahengini ele alırken nasıl kokacağı,nasıl görüneceği,yerken ağızda hangi hissi yaratacağı önemsene önemsene işlenmesi fazlasıyla ehemmiyet taşır.
ve şu içine sevgi meselesi;
arkadaşlar ister inanın ister inanmayın bu tamamen gerçektir.nettir.
alelalcele yapılan yemeklerde keyifli olabilir ama sevdiğin bi şarkıyla keyifle pişirilen aş ki en önemlisi yiyecek olanların beğenmesi arzusuyla transa geçilip yapılan yemekler asla kötü yorumlarla ayrılamaz masadan.
neden anne yemeğinin yerine başka yemek koyamayız ki? her annenin başka formülleri var diye mi? alıştık diye mi?
bir düşünün bakalım, başka kim size o mutlulukla hazırlar yemeği?
çeşitli baharatlar kullanabilirsiniz.**
ilk şart erkek olmak, ikincisi bekar olmak, üçüncüsü ıssız adam izlemek. bir de püf noktası var tabi o da ada efenim ada.
tecrübedir. ne kadar çok yemek yapmayı dener, ne kadar çok yeni tatlar keşfedebilmek için zaman harcarsanız, sonunda güzel yemekler yapabilme seviyesine ulaşırsınız. bunun yanı sıra dikkatli olunmalı, ilgili olunmalıdır. baharatları ve tereyağını doğru yemekte, doğru zamanda kullanabilirseniz güzel bir yemek yapmamanız için hiç bir neden yoktur.
ilave olarak içerisine bir tutam sevgi katmak
Pratiktir. Ne kadar çok denerseniz, kıvamı o kadar iyi tutturursunuz. O yemeği yapabileceğinize olan inancınız da çok önemlidir. Bir de yemek yaparken o lastik eldivenlerden takmayacaksın arkadaş.
hiç bir yerde olmayan noktadır.
olsaydı ben muhakkak bulurdum,etrafı zehirlemeye varan arayışlarım sonucunda sadece bir nokta buldum.oda şudur:
bazı insanlar doğuştan lezzetli yemek yaparlar,bir tutam kekik ile ortaya çıkarabileceklerini akıl almaz.
bazılarına ver bir kilo bonfileyi,yapsın sana omlet kıvamında eti.
sebzelerin haşlama veya soteleme sırasına dikkat etmek baharatları tam zamanında eklemek mümkünse deniz tuzu kullanmak.
tüm sebze yemeklerine sarımsak eklemek.
yemeğin kaynaması durmayacak şekilde kısık ateşte pişirmek.
tabi bir de sevgi!
kısık ateş, az emek. mis. çok uğraşınca bi boka benzemiyor.
serçe parmaginla kulağıni bas parmaginla burnunu karıştırmak ve ellerini yıkamadan sebze kesmek yemek yapmak.
tarife değil göz kararına bırakın, yeni baharatlar ve farklı tatlarla deneyin olduğu gibi yapmayın, yaratın yaratıcı olun.