bugün

erkeğin iq seviyesine bağlanan önermedir fakat bu önerme yanlıştır. çünkü çirkin erkeğin parası vardır. güzel kızı bu suretle kapmıştır. ülkemiz için geçerli olan gerçek budur.
erkek zeki ve güvenilirse normal olan bir şeydir. kızı kapar nikaha kadar yolu vardır hatta.
çirkin erkek laf yapar , çene yorar. eskiden görünce çok şaşırdım ama bunlar öyle bir muhabbet yapıyor ki beyler sormayın gitsin. normal geliyor artık.
Mesele statü, para, kültür, özgüven, iyi giyim diye uzar. Yakışıklı bu sırada geri planda kalır.
hem çirkin adamın arzuladığın güzel hatun, kendini daha iyi hisseder.çunku farkın farkındadır.
(bkz: gönül kimi severse güzel odur)

(bkz: güvenmek) işte bu da güzelliğe şuna buna bakmaz, o çok önemlidir.
Çirkin Şansı diye boşa denilmemiştir.
Tecrübeyle sabit gerçektir .
Anormal olmayan bir olaydir.
Kafasina vurdugunuzda yanki yapacak yakisikli erkegi mi secersiniz, yoksa camus okuyan cirkin ama cekici erkegi mi? Cevap basit.

Not: cekicilik dis gorunusle sabit sananlar var, yazik ediyorlar.
izmir de bolca şahit olunabilecek hede..
artık doğanın kanunu olmuştur.
yakışıklı erkeklerin yüksek egolarının kurbanı olmalarından dolayı güzel kızlarımızın dış güzelliğe değil iç güzelliğe bakma durumudur.
yakışıklıların doğuştan gelen avantajları sebebiyle ruhlarını geliştirmeye önem vermemesi ve aynı şekilde çirkinlerin ruhsal gelişim ihtiyacı ile oluşan gelişimlerinin etkisi der ve gider.
tabi şimdi sözlüğümüz istisnasız yakışıklı erkeklerle dolu olduğundan yadırganan durum.

ama bi baksak mesela, o erkek çirkin olmanın yanında;

senden esprili,

senden dürüst,

senden paralı,

senden performanslı,

senden kültürlü,

vs vs olamaz mı?

olaya hep görsel bakıyoruz bence.
Para, zeka, kültür ya da tarzları kapıyordur,
En azından sizin gibi sadece dış görünüşe önem vermiyorlardır.
Olmayan durumdur. Olsa ben bilirdim.