en güzel mirastır bana göre.

bazen çocukluğunun geçtiği mahalleden geçerken 2-3 saniye duraklayıp yıllar gözlerinin önünden akarken tatlı bir gülümsemeyle vay be dersin sonra geçer gidersin ama biri dokunsa ağlayacak gibi olursun güzel his vesselam.
Bir zaman yaşadığım anılar artık öyle bir dokuya sahipler ki sanki başka bir gezegende yaşandılar veya başka bir yüzyılda.
Deli dehşet yakın olduğum çocukluk arkadaşım (ki şuan çok çok vizyonlu biridir kalite kokacak işler yapar) uçurtma uçurmaya giderken nadide sultandan bak bu benim en sevdiğim şarkıdan diye bi şarkısınj söylemişti. Bu anıyı nasıl sildirebilirim.
insanı hayata bağlayanlar bunlardır ışte..
son nefeste dahi olsa gülümseme ile bakar insan kalan iki saniyelik ömrüne..
kötü anılar kadar akılda fazla yer tutmazlar. o kadar tatile gittim yazın, öyle fazla anlatacağım şey yoktur ama sorunlu bir birlikte kısa dönem askerlik yaptım, yazmaya kalksam kalın bir roman yazarım abartısız. * rahat ve normal bir ortamda edinilen güzel anıları anımsadığınızda her ne kadar sizi gülümsetip mutlu etse de veya geçmişi hatırlatıp tatlı bir hüzünlendirme yapsa da kötü anılar kadar sizi bir etki altına almaz. sanırım biraz da insanın tehlikeden kaçma içgüdüsünden kaynaklı bir durum olsa gerek bu etki.
Biriktirmemekle doğru olanı yapıyormuşum. Biraz birikince bunu anladım. Yaşa geç. Birkaç günlük fasıldayız zaten.
büyük sorumluluk ve yüktür. belki o yanındayken mutlu eder ama tek kaldığında hepsi birer düşmana dönüşür canını çok yakar silemezsin.
bu aktiviteyi yapılabilecek en uygun zaman lisedir çünlü hayatın en güzel yıllarıdır ve hayat daha güzeldir.
Benim için üniversite yıllarım. Özellikle ikinci sınıf. ikinci öğretim olup öğrenci evimde, gün doğumu, batımı, dolunay izlediğim uzun kışlar, bitmek bilmeyen proje ve sınavlar, fonda adını bilmediğim yabancı bir şarkı ve tabi ki o yaşam enerjisi. Ne güzel zamanlardı.
çok güzel bir şeydir. sevdiğinizle daha güzel olur. ama önemli olan sonunun gitmesidir. sonunun güzel gidince o zaman kötü yaşanan anılara bile gülüp geçiniyor diye hissediyorum.