bugün

Bence iyidir.
14 ay boyunca yaptım şöyle anlatayım.

Bir bankanın 5 yıldızlı otelinde çalışıyordum ben. Günde 12 saat nöbet tutar ayda 1800 lira alırdım.

Mesleğe saygı %5 felan. Aynı yerde çalıştığınız oda servisi bile laf sokuyor size. Müşterilerin ve dışardan gelen insanların hepsinin tribini çekiyorsunuz. Sizi fütursuzca aşağılıyorlar, yeri geliyor küfür ediyorlar hatta darp bile ediliyorsunuz ( Meslek sırasında darp edildim) ve otel müdürünüz daha odasına çağırıyor sizi daha nazik olun cart curt demek için.

Bu mesleği yapmamış insanların gözünde yatarak paza kazanan birisisiniz. Halbuki o insanları mesleğe koysan 2 gün dayanamaz ama neyse.

Görev yaptığınız yerde ki bütün insanlardan, o insanların mallarından, görev yerinize ait mallardan, diğer çalışanlardan ve onların da mallarından yani kısaca her boktan siz sorumlusunuz. Ben yaz ayında 1400 kişinin can ve mal güvenliğinden sorumluydum mesela. Hatta otelin şezlongundan, duşundan, masasından, sandalyesinden felan da ben sorumluydum.

Herkesin yapacağı iş bellidir fakat güvenlikçi sorumlu olmadığı iştende sorumludur. Görev yerinizde bir bok olduğu vakit ilk size yüklenirler.

Kısaca güvenlikçinin halinden güvenlikçi anlar kardeşim.

Şu an nöbette olan eski meslektaşlarıma selam eder iyi nöbetler dilerim.
çok sıkıcı olduğunu düşündüğüm meslek.
Bir otelci olarak 2 üst sıradaki arkadaşın tüm yazdıklarına katılıyorum.. .

Git bir yerde bekçi ol derim..
Her sabah gördüğümde içimi bir burukluk sarar. Ben ki sıcacık arabamla havalimanına girerkene sadece iki gözü gözüken havalimanı güvenlikçilerini gördüğümde gerçekten bu işin ne kadar zor olduğunu düşünürüm. Allah yardımcıları olsun. Her güvenlikçiyi öyle merkezi ısıtmalı yerlerde düşünmenin.. dışarıda mesai geçirenleri daha çok..