bugün

kaybettiklerimi unutacak kadar güçlü değilim.
hayat berbat ve birde ölüyorsun.
Tecrübe yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir; çünkü zaman insanlari değil, armutları olgunlaştırır.
Sevdiğin için varsan, niye kendini düşünerek yaşıyorsun? a.h.
"Çok çıkma teklifi alıyorum" diyen kızlara, "Onlar çıkma değilde, çakma teklifi olmasın" diyesim var.
nasihattan korkmayın, sıkılmayın zira sizi olgunlaştıran önemli besindir.

-hodri meydan-
sıçtın mavisi gelmiş , hoş gelmişte gitmek bilmiyor.
büyük lokma yutmak zordur; böl öyle yut!...
Sabahları martılara simit atarız akşamları kadehleri fondip yaparız. ---çaça
"insanın hayali ile elde edişi arasında yalnızca tutkusunun aşabileceği bir mesafe bulunur."
söz bilirsen söz söyle sözünden ibret alsınlar. söz bilmezsen sükut eyle seni adam sansınlar.
"O'nun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta bir tanesi de... daha önce aşık oldu, tekrar olabilir.... ama şu an seni seviyorsa daha ne olabilir ki? tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil ve ikiniz birlikte asla mükemmel olamayabilirsiniz. ama şayet o seni güldürebiliyorsa, iki kez düşündürebiliyorsa -kabul edersin ki; insanlar hata yaparlar- onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin herşeyi ver. seni günün her anında düşünmüyor olabilir ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını verecektir -kalbini-. yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. seni mutlu ettiğinde gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil..."

(bkz: bob marley)
"Şîrler pençe-i kahrımdan olurken lerzan; Beni bir gözler-i âhûya zebun etti felek..."
gün gelir devran döner, horoz domalır tavuk gömer
"sevmek yürek ister" değil, "her yürek sevmek ister". sadece sevdiğine sonuna kadar sahip çıkabilmek, cesaret ister.
500 days of summerı bilmem kaçıncı kez izledikten sonra kesin kararımı bildiriyorum, günün sözü şudur:
*Roses are red, violets are blue..fuck you whore.
pek manidar.
'' dünya, uzaylıların akıl hastanesidir. moron değilseniz böyle bir gezegende iyi olunamayacağını bilirsiniz. çünkü boyun eğişin ürünü olan hiçbir iyilik, ahlaki değildir. kurallara uymak, şahsiyetsizleşmeye varır. ''

murat menteş
kasaba minnet edeceğime keser kendi çükümü yerim...
halimiz itten rezil, keyfimiz beyde yok.
Sivrisinegi köşeye sıkıştırdım ama vuramadım, ne de olsa artık benim kanımı taşıyordu, sarıldı, baba dedi.

Agladık...

(bkz: nihat doğan)
Gördüğünü herkes sever. sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten' e değil kalbe dokunacaksın. (mevlana)
"bugünün acısı, dünün hazzının anısıdır." *
hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbir şey. her şeyi gidip almanız gerekir.
*
ne kadar dönersen dön, götün hep arkandadır.
boynundaki tasmayla ne yapacağını bilemediğin zaman, köpeklikten kurtulma vaktin gelmiş demektir. *