bugün

dün yaptığı işlerden biraz daha fazlasının yapmış ve cümle aleme hava yapmak için inatla insanlara söylemesi muhtemel söz.
bu hadis-i şerifi çok düşündüm. çok dediğim 5 dakika falan oldu. Tabii az düşünmüş sayılırım, çünkü biraz olsun yarına bırakayım istedim düşünmeyi, zarara girmeyim hesabı. şimdi olaya rasyonel bakarsak iki günün eşitliğinden kasıt, her gün yapılan işlerin ivme kazanması kastediliyor. Bu perspektifden bir gün 6 saat mesai yaptım, öbür gün 6 saati geçmem gerek, abicim böyle böyle sürmenaja gider insan. günaşırı kapasite artırılır mı? islam kolaylık dini deniliyor, olmaz olsun böyle kolaylık.
Kendisini geliştirmeyen kişinin zararda olduğunu belirten hadis-i şerif.
kendini geliştirmeyi stabil ve durağan kalmamayı öğütleyen bir hadistir. ayrıca (bkz: durmak yok yola devam)
değişmeyen tek şey değişimdir, o zaman sorun yok devam et.
insan ömrü yaklaşık 70 yıl kabul edilirse ve ilk on yıl da bu sayıdan düşüldüğü taktirde geriye ortalama 60 yıl kalmaktadır bu da yaklaşık 21900 gün demektir ve denklemi minimum n+1 olan bu durum insan için oldukça zor bir önermedir.bugün iki saat çalışan bir çocuğun her gün bir dakika falza çalışması durumunda 70 yaşında günde ortalama 367 saat çalışması gerekmektedir.