bugün

güneş gözlüğünün en büyüğü ve en koyu renklisi seçilerek göze takılır. sonra dikiz yapılacak ortama gidilir. uygun oturma pozisyonu seçilir ki en uygunu uzaklara dalıp gitmiş edasıyla oturmaktır. maksat "ben ortamdan kopmuşum. hiç oralı değilim." mesajını dikizlenecek ortama vermektir. sonra gtözlerinizi istediğiniz açıda döndürerek dikiz işlemine başlayabilirisiniz. tebrikler. artık siz de bir dikizcisiniz.
Bir sahil kenarında hiç göze çarpmadan herkesi şöyle bir kendi testinden düşüncelerinden geçirmek isteyenlerin seçtiği yöntemdir ve güneş gözlüğü bu yönteme baya bir uymaktadır.
Zevkli bir aktivitedir.
Yalnız güneş ters açı yapıp gözünüze vurunca bazılarında kabak gibi görünüyor nereye baktığınız aman diyeyim.
bir aralar arkadaşımın uyguladığı bir taktikti. adam yaz kış güneş gözlüğü ile dolaşır olmuştu ki neden takıyorsun diye soranlara da gözümde bir hastalık var diye sıkıyordu. kızlı erkekli ortamlarda bu adam hiç konuşmaz köşesinde milleti dinlerdi, çok sonra gerçeği söyledi bana, olum ben kızları kesiyorum diye. velhasıl sapık biriydi yıllar geçti hala öyle.
kadınların çok sevdiği şey. yanından geçerken gözlüğün açık yerinden gözü gözükür. fıldır fıldır dikizledikleri belli olur
riske girmemek için aynalı güneş gözlüğü kullanmakta fayda vardır.
Pöh bunu beğendi. Adam kar tipi de yine takıyor güneş gözlüğünü. Uzuvu olmuş gözlük.