bugün

bir anlık enerjiyi yükseltse de günün geri kalanında enerjiyi düşürür. enerji düştüğü zaman da yine kahve içmek istersiniz.
çok zararlıymış
yani kahvaltı yapmadan aç karnına içiyorsanız .
Çok isterdim şöyle bir türk kahvesi olsun ama işte yurt hayatı bu imkanları sunmuyor.
her sabah yaptığımdır. sabah sade nescafe içmeden güne gün demem.
başla da nasl başlarsan başla diye iç geçirtir.
bu başlığı görünce gidip kendime kahve yaptım.

görsel
her zaman yerine demli çayı tercih edeceğim eylem.
Her sabah yaptığımdır.
Her sabah yaptığımdır. Güzel ve sağlıklı bir kahvaltı ile bir fincan şekersiz kahve.
Üniversite denen illet yüzünden alışkın olduğum durum. Vize haftası günde 10 bardak içtiğimi bilirim.
günün rast gideceğinin ilk işaretidir, tabi sade olmak şartiyle.
Çayla başlamak gibisi yoktur.
özentilik,batı taklidi,sonradan görmüşlük olarak yorumlamış arkadaşlar.
bi tavsiye üzerine denedim ve hoşuma gitti. içmeden ayılamıyorum değil,içince daha bi iyi ayılıyorum.

görsel
Eğer bunu bir statü olarak kullanmıyorsanız, etrafınıza ''ya bende güne kahve içmeden başlayamıyorum biliyo musooon?'' demiyorsanız ve kahve diyerek kastettiğiniz şey nescafenin eriyen tozları değilse gerçekten güzel olan şeydir.
Lazım.
görsel
Artık kültürümüze de yerleşmeye başlamış eylemdir.
Zindelik verdiği ve alışkanlığa dönüştüğü gerçektir.
Uyanır uyanmaz, Kokusunu bile arar duruma gelirsiniz.
Dün nasıl geçmiş olursa olsun yeni günde, bol gülümsemeli ağız dolusu bir günaydın ve kahve mutlaka kendine getirendir.
'' güne kahveyle başladım,
ağzım kuru, zihnim açık. ''

(bkz: daha mutlu olamam)
(bkz: mor ve ötesi)
Mide yanmasına sebep olur.
Ulan daha biz uyuyamadık millet kahveyle güne başladı.
kahvaltı bir insan için günün en önemli öğünüdür. kahvaltı yanında portakal suyu ve kahve ise zihin açar.

bazı medeniyetsizlerin özenti gibi laflarına arka sol tarafımla gülüyorum şu an, sizin sevmediğiniz, hoşunuza gitmeyen herşey gereksiz, yanlış ve özenti zaten. bu arada çeçen göçmeniyim, batıyla bir ilgim yok yani...
Hiç yapmadığım eylemdir. Mideme dokunuyor. Sonra bütün gün midem yanıyor. insanlar niye sabahları kahve içer anlam veremiyorum açıkcası. Güzel güzel kahvaltı etmek varken, bitki çayları içmek varken..
Kapitalist sistemin ve batının yavaştan özendirip sıradanlaştırarak hayatımıza soktuğu ritüel. Geleneksel değildir yani, bizde yoktur öyle "kahve içmeden kendime gelemiyorumlar" falan. Sanırım amerikanın oyunu bunlar haha...
Fazla film izlemenin sonucudur. Evet.
gece geç yattıysanız veya uykunuzu alamadıysanız kurtarıcı görevini görür.