bugün

gündeme gelme isteğinin ürünüdür.
günümüzde sözlük formatının ne kadar popüler hale geldiğini göstermez mi aslında bu bizlere? dikkatinizi illaha ki çekmiştir. ünlülerin kimi gündemden düştüğünde, sortie ye gider sevgilisiyle, kimi de sözlüklere laf atar gündem yapar, reklam yapar...
(bkz: sortie ye gitme sözlüğe git)
(bkz: nihat doğan)
(bkz: murat bardakçı)
sözlüklere yapılan hakaret, konunun özüne inildiğinde aslında ünlülerin sözlükleri bir şekilde ciddiye aldığının göstergesidir. bu da biz yazarlar için eğlenceli bir durum teşkil etmektedir. bakın önemli ya da güzel demiyorum, eğlenceli diyorum özellikle. düşünüyorum da, yeni kaset çıkaran sanat yoksunu çakma sanatçımız heyecanla bilgisayarının başına oturduğu bakayım internet ne konuşuyor şarkılarım hakkında dediği zaman, ben burada kalemimin ucunda oynatıyor olacağım onu bir şekilde. gerekirse sinirden bilgisayarının başından kaldıracak, yarın ilk röportajda bana giydirmesine yol hazırlamış olacağım. gerekirse yarın ekşi'yi değil de uludağ'ı daha çok sevdiğini açıklatacağım.
yanlız çok garip bir çember oluşmaya başladı bu şekilde. gündem belirleyici medya, gündeme muhtaç ünlüler ve yeni gündem belirleyici olmaya aday sözlükler. güzel geliyor kulağa lan.
reklamın iyisi kötusu olmaz denilerek siğneye çekilmesi gereken hadisedir.
hak edene söverler denilerek sineye çekilmesi gereken hadisedir.
(bkz: meyve veren ağaç taşlanır) *