bugün

cok başıma geldi. Bir kriz gelir derste..ve durduramassın kendini. Hoca sus dedikce daha kotu olur..
genelde ardından koca sınıf güldüğünden, hocanın çıkması daha mantıklıdır ama, hoca bu kasar kendini çıkmaz!
başıma çok gelen olaydır. hatta hoca tarafından manyah lafına mağruz kaldığım da olmuştur.
ders boyunca kriz gecirip teneffus zili caldiginda birden ciddilesmek,niye guldugunu bile bilmemek de apayri bi olaydir
okul fotoğraflarının üstüne bıyık sakal kaş göz yapıp bütün ders gülüp atılma eylemidir.hoca gıcıksa bir de neden gülüyorsun bize de anlat da biz de gülelim diye ısrar edebilir ama önemli olan atılırken başkalarının da gülmesine sebep olarak hocayı deli etmektir
bazen hoca anlatamadığı dersi gülen kişiye fatura edince oluşan durum
(bkz: ogretmen)
atılma olayıyla değil fakat sıfır(0) almamala sonuçlanmış bi iğrenç ötesi olay.
yan etkileri: hoca köşeye sıkıştırılır, öğrenci bunalıma girer
genelde hocanın gülünecek bir şey varsa anlat biz de gülelim sözüne karşılık veremeyen ve kendini dışarıda bulan öğrenci
gülme krizi esnasında burnunu sıkmasını tavsiye ettiğim öğrencidir.
"yok, dersten çıkıp bahaneyle hava filan alıyorum. iyi de oluyor valla" diyorsa keyfi bilir tabi.
atıldıktan sonra da gülecek öğrencidir. *
(bkz: ve yalınayakdolaşan çocuk geliyor şimdi) * *

(bkz: alkış)
ben bu olayın sadece lisede, ilkokulda falan oldugunu sanırdım ama degilmiş. Üniversiteye geldim yine şahit oldum buna. Şöyle ki fizik dersine gülüşen iki arkadaşı hoca dersten atıp "Bu sınıfta ne hastalıklı tipler var ya, sizi aslında bi hafta nezarete atıp sadece ekmek suyla beslemek lazım anca adam olursunuz" sözleri üzerine hayata dair kesin yargılara varılmaması gerektigine kanaat getirdim.
dersten güldüğü için atılan (!!!) dersi dinleyemeyen ve cümle kurmayı öğrenemeyen öğrencidir. güldüğü için de dersten atılmış olabilir. *
ilkokul, ortaokul, lise hatta üniversitede bile pek çok öğrencinin başına gelmiş olaydır. arkadaşla sohbet esnasında bir yere takılınır ve gülme krizi başlar. çoğu kez de saçma bir şeye gülersiniz aslında nedensizce. adı üstünde kriz. başınıza geleceği de bilirsiniz aslında. sonra hoca kaşların çatar kalak ayağa der, sonra arkasından çık dışarı gelir ve usul usul çıkarsınız. ama benim başıma gelen daha ilginçti. kalk ayağa ve çık dışarının arasında hoca bir cümle kurdu akıllara zarar "b.kunda boncuk mu buldun da gülüyorsun laves". ben ne yaptım daha çok güldüm.