bugün

dinlerin günümüz tek kaş sinamasına benzetilebilir olduğunun göstergesidir, bu hikayenin devamı başka bir senema filminde mevcut, yönetmeni muhammed olan islam isimli film mesela.

evet filmin sonunda, buna tabii olmayanlar yakılacak, olanlar ödüllendirilecek.
bi yerden daha tanıdık gelen sumerli.
Kendinden sonrakilere de ilham veren sümerli.
Sümer ve babil uygarlıkları satanizmin şeytancılığın en önemli kaleleridir yok islam yok hristiyanlık yakıştırmaları falan bol keseden atmayınız. insan adağı vardı olm o dönemlerde biiznillah. Majisyenlik, demonculuk kol geziyordu. Be heyt.. Şimdi bu işler hep gizli kapaklı..
Durun, bu uçma konusuyla ilgili bir hikayemi anlatayım size, tek uçan Sümerli değil.
Sene 2013 o zamanlar Zonguldak'ta çalışıyorum. Bir parça üretmeye çalışıyoruz, üretiyoruz, ürettik derken parçanın sevk edilmesi gerekti ve acil isteniyor. Atlayalım arabaya istanbul'a uçağa yetiştirelim diye çıktık yola. Arabada patron, ben ve Yaşar var. Yaşar 35 yaşında hayatında Zonguldak'tan dışarı sadece bir defa askerlik için çıkmış bir garip adam. gelsin bizle istanbul'u görsün istedik hem de parçaları indir kaldır yapacak. Neyse geldik köprüye o zamana kadar her şey şaşırtmıştı ama köprü bir başka şaşırttı Yaşar'ı. vay abem bu ne güzel şehir, denizin ortasına bu direkleri nasıl kurmuşlar, vay vay vay larla gidiyoruz. işimizi hallettik döndük geldik, Yaşar'ın mutluluğu görülmeye değerdi. 2 hafta geçti aradan, fabrikada bir uçan halı mevzusu dolanıyor, merak ettim sordum nedir bu mesele diye Erdoğan'a. Erdoğan her gün dolaptan süt çalıyor kameradan izliyoruz sesimizi çıkarmıyoruz, çocuklarına götürüyor. -Abi dedi sen bilmiyor musun , görmedin mi ? +Neyi bilmiyor muyum? - Uçan Halıyı + ????
-Abi siz istanbul'da köprü üzerinde trafikte sıkışmışsınız, trafik çok kötüymüş. yan tarafınızda da Tayyip Erdoğan arabasıyla gidiyormuş, sonra trafikten sıkılınca uçan halısını çıkarmış eşiyle beraber köprünün diğer tarafında bekleyen arabasına binip gitmiş.
haaaaa, ben uyuyordum falan dedim geçiştirdim. Buldum Yaşar'ı tamam sen iyi uydurmuşsun da bu fabrikanın yarısı buna nasıl inandı, anlayamadım dedim. Diyecek başka bir şey de bulamamıştım.
hala bulamıyorum.
Adapa incil’deki "adam" ve Kuran’daki âdem'e benzetilir.
Bu efsaneden başka olarak Bir diğer mitolojik efsaneye göre; Adapa’nın karşına ölümsüz olma şansını çıkar. Baş tanrı Anu’nun huzuruna çağılır. Bilgelik Tanrısı Enki, orada yersen ve içersen öleceksin, diyerek adapayı uyarır. Aslında Anu adapaya gerçektende ölümsüzlük verme isteğindedir. Hüküm gününde, öteki tanrılar adapayı tutarlar, Anu da ölümsüzlük yiyecek ve içeceklerini getirir. Ama adapa bunları reddeder. Anu, nedenini sorduğunda, adapa şöyle der, “biri bana yemeyeceksin, içmeyeceksin, dedi”. Bunu duyan Anu, Adapa’yı yeryüzüne atar.
Anlatılan bu hikayeler, tevrat ve kurandaki ademin cennetteyken yasak elmayı yeyip, dünyaya ölümlü olarak atılmasına çok benzer.
Allah ile görüşen Tek peygamber hz. Muhammed değil. Bu hikaye de dinlerin kaynağının tekliğini gösterir.