bugün

Işık geçirmeyen perdeleri aldıktan sonra gerek kalmamıştır. Hadi tek bir ışık hüzmesi girsin bakalım odamın karanlığına.
uzun yol seyahati itemi.
Hakemli bilimsel dergi Sleep'te yayımlanan araştırmada göz bandıyla uyuyan kişilerin ertesi gün daha uyanık olduğu ve gündelik olayları hatırlama konusunda daha iyi performans gösterdiği saptanmış.

Araştırma makalesinde, "Ortam ışığı uykunun yapısını ve zamanlamasını etkileyebilir. Gece uykusu sırasında ışığı engellemek için göz maskesi takmanın hafızayı ve uyanıklığı olumlu etkilediğini gördük. Ayrıca Ders çalışmak veya araba kullanmak gibi günlük görevlere fayda sağlayabilecek değişiklikler keşfettik" demişler.

göz bandının sağladığı yararların arkasında ışığın tamamen engellenmesinin yattıyor. insanların uyku-uyanma döngüsü, Dünya'nın ışık ve karanlık döngüsüyle düzenleniyor. Sabah güneş ışığı canlılara uyanık olduklarını işaret ederken, gecenin karanlığı uyku vaktini gösteriyor.

(bkz: https://www.indyturk.com/...tıcı-yararları-keşfedildi)
korsanlar ya da prensesler göz bandıyla uyurlar. zengin olmanın belirtilerinden biridir ayrıca.
kulak tıpası lazım önce.
Anlam veremediğim icattır. Bunca yıldır yaşarım bir kere Göz bandına ihtiyacım olmadı. Allah göz kapağı vermiş.
Bi ara yapmayı düşündüm sonra piremses olmadığımı hatirladim.
Bi kere denediğim eylemdir. Dandik miydi neydi anlamadım çok rahatsız etti çıkarıp attım.
Haftaiçi yapmanızı tavsiye etmem...
uyumak değil uyuyamamaktır benim için.
Uyku tutmadığında sabaha karşı olan saatlerde uyuyorsanız ideal bir şey, yalnız bağımlılık yaratabiliyor.
Orjinal bir kulak tıkacıyla tamamlanabilecek kombindir. Tavsiye edilir. Çünkü ışık gece salgılanan melatonin hormonunun düşmanıdır.
devekuslari icin empati durumudur.
bi süre sonra bağımlısı olunan eylem. artık ortam karanlık olsa bile bu meret olmadan uyuyamıyorum azizim.
(bkz: askerde kullanmasaydın keşke)
Abi askerim asker be, elit Demiş Sığır! Olum 30 kişi kalıyo o koğuşta, siktiğimin ışığı sönüyor mu?

Bir iki bir iki lan baktım Işık sönmüyor, çocuklar nöbete Kalkıyor bişe de diyemiyorum üzülüyorum da gecenin Üçünde kalkmışlar bi de ben mi Işık tatavası yapayım diye..
Çok dolandım en son bi medikalcide buldum... On numara bişe valla bi de Samsung kulaklık ohh mis...
Yatak odasında siyah perde kullanımıyla ihtiyaç duyulmayan uyuma şeklidir.
çok kere denedim ama bir türlü bu bantla uyumayı başaramadım. hatta bunların göze temas etmeyen, sadece göz çevresine temas eden kabarık, çok daha iyi modelleri var ve maalesef onunla bile uyumayı beceremedim.
ortamda inanılmaz ışık varken siz göz bandı taksanız da, beyin denen organ ışığı hissediyor. gözü kamera gibi düşünün. sırf gözü kapadınız diye karanlık olmuyor bünyeniz için ortam. pineal gland denen bir bez var misal, ışığa ve karanlığa göre vücutta birtakım değişiklikler yapıyor diye biliyorum. o yüzden bir nebze etki eder bu tür bantlar. ayrıca, doktorun söylediğine göre; çok sık kullanımı göz kuruluğı yapabiliyormuş. lensi çıkarmadan uyumanın bir üst level'ı gibi düşünün.
ışıkta ancak uyuyabildiğim uyuma şeklidir. bu zımbırtıyı kullanmaya başlamadan önce gün ışıdığında bir uyanmış olayım yorganı kafama çekmeden uyuyamazdım. o da iğrenç bir şey; nefes alamıyorsun. bundan dolayı aldım zaten. ne elitliktir ne özentilik. benim gibi insanlar için ihtiyaçtır. yaşasın göz bandı.

edit:"uyuyabildiğim uyuma şekli" nedir derseniz ben de tam bilemedim ama anlaşılır gibi, ha?
Bana herzaman marjinal gelmiş bi olaydır efenim.
perdeyi iyice çeksen olmuyor mu dedirten başlıktır. amerikan filmlerinde gördüğünüz her şeye atlıyorsunuz. güneş gelse ne olacak, sen de adam gibi saatte uyan güneş doğmadan. sabaha kadar oturup milleti uyutmuyorsunuz işsiz güçsüz takımı olarak, ondan sonra da öğlene kadar uyuyacağım, yok güneş gözüme girdi. sen götüne girmediğine şükret.
uyanınca kör oldum diye bağırarak telaş etmiyorsanız iyidir.
Verimli uyku için gereken karanlığı saglamaya yardimci eylem.

Başta alışması zor olsa da hatta gece kendini burun ağız taraflarina suruklese de,
göz bandı takınca odada değişik varlıklar ayaklaniyor hissi uyandırıp , birkaç kere çıkarıp odayı kontrol ettirse de artik uykular onsuz uyunmuyor.
Yurtta kalıyorsanız vazgeçilmez bir eylemdir. Bir diğeri için;
(bkz: kulak tıkacı)