bugün

göt korkusundan akla gelmeyecek ilginçliklere imza atan insanları gördükten sonra ister istemez sarf edilen cümledir. göt korkusunun nelere sebep olabileceği esasına dayanır.
(bkz: çin seddi)
ataisti bile imana getiren durumdur.
- kadir abi naber.
+ iyi canım senden naber.
- ben pek iyi değilim, sen benim telefonu çalmışsın.
+ top olayım çalmadım.
- ee göt korkusu nelere kadir abi işte.
yoldan gelmenin getirdiği rahatsızlık ve uykusuzlukla yurda ulaşılır. yatağa gömülüp uyumaya başlanır. ardından katın telefonu çalar. yurdun sahibi olan amca*, yurt paralarının yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmektedir. kızları sırasıyla aşağı çağırmaktadır. söz konusu insan evladı bunu anladığı andan itibaren huzursuzlukla kıpırdanmaya başlamıştır. ardından telefon acı acı çalmaya başlar ve açıldığında babanın kükremesiyle karşılaşılır. önce yurt parasının yatırılmadığını öğrendi, sanılır; ancak durum sonradan anlaşılmıştır. "bilgisayardaki ayarların bozulması" konulu azar işitilmektedir. "bu saatte bunun için mi arıyosun baba?" şeklinde, baba püskürtülür. telefon kapandıktan sonra korku dolu dakikalar başlamıştır. 2 aydır yurt parası yatırılmamıştır. nedeni, söz konusu bünyenin çarşıya gitmeye üşenmesidir. tüm o yorgunluk ve uykusuzluğa rağmen, o fırçayı bir daha yememek için kalkılır, paşa paşa kıyafetler giyilir, çarşıya çıkılıp söz konusu bedel bankaya yatırılır.

"göt korkusu nelere kadir." ifadesi, bu şekilde gerçekleşen bir olayı açıklamak için kullanılmaktadır.
lise yıllarında dershaneyi asan bir öğrenci eve döner ve olaylar gelişir...

Saplı Anne :Oğlum yorulmuşsundur sana yiyecek birşeyler getireyim,
Sapsız Oğlan :Zahmet etme ben hazırlarım,
SapLı Anne :Otur otur sen,

Valide Sultan yemek hazırlamaya gidince gizlice telefonun kablosu kesilir...telefon kablosu kesilerek interneti de kapattığının bilincindedir ancak göt korkusuyla fedakarlık edilmektedir ve danışman öğretmen veliyi durumdan haberdar edemez diye düşünülür... sevinidirik bir biçimde yemek yenirken acı acı saplı annenin cep telefonu çalar ve öğrenci acı sonla yüzleşir...
Kız arkadaşımın pazar iznini iptal eden müdürü telefonda kalaylayıp, yetmedi diye düşünerek yanına gitmem sonrası müdürün düştüğü hal. Tek kasiyeri işten kovacak kadar götü olmayan müdürün, olayı patrona yansıtıp kalayı yedikten sonra tekrar bizimkini tekrar arayıp, "yarın izin yap pazartesi gel devam edelim işimize. Fakat sevgilinizi lütfen bir daha karıştırmayın olaya" demesi. 3 saat boyunca küfür hakaret yiyen acınası insanın karşımda düştüğü hali hayal bile edemezsiniz. Tabii ki bu müdüre sarf edecek bu kadar lafı bulmamın ilham kaynağı olan uludağ sözlük ve muhteşem ve muhterem yazarlarına sonsuz teşekkürü borç bilirim.

(bkz: bütün müdürler göttür)
bir kedinin yaklaşık 3 metre zıplayabilmesine kadir olduğu kesindir.
(bkz: göt korkusu olmayan allahsız)
bi insana sosyal medyayı bile kapattıra bilicek derecedir.