bugün

şüphesiz internet ortamında konuştuğun bir kişiye "bil bakalım ..." şeklinde sorular yöneltememektir. Sorunun google a yazılması ile kişi "bunu mu demek istediniz ..." şeklinde net bir cevaba yönlendirilir veya direkt cevap karşısına çıkar. Sohbete heyecan katma olayı da biter.
insanoğlunun değişiminin göstergesidir goggle. herşeyiyle.

bir imleçten medet olup bir araç çubuğuna tıklayıp ha bi de inanmayıp aynı konuyu farklı sekmelerde açıp kolayca blgi edinme aracıdır.

siz ona güvenmezsiniz farklı sekmelerde değişik siteler açarsınız o da sizin açığınızı gözler; bir cümle yazarsınız bunu mu demek istediniz diyerek içinden pis pis sırıtır, yüzünüze vurur hatanızı.acımasız ir dosttur. bir kırsal küfür eşliğinde evet onu demek istedim deyip tıklarsınız.

yeri gelir sohbet edersiniz. örneğin dünyanın en büyük gölü hangsidir dersiniz. çattt hazar gölü der size. eğiticidir. ama gidip bi kahvesini içip derdini dinleyemezsiniz. size memur maaşıyla girdği kooparatiften, çocukların derslerinden ya da enflasyondan dert yanmaz. soğuk mesafeli ve asildir.

kullandıkça alışırsınız en yakın arkadaşınız olur anasayfanız yaparsınız. her güne onun nur cemalini görerek onla iki kelam ederek başlarsınız.

günler böyle geçerken görmediğiniz zaman özlemeye başlarsınız. tuşlara o dokunup adres çubuğunda yarattığınız harfleri, her zaman google'da arayıp monotonlaşmak yerine ''kendimi şanslı hissediyorum''a tıklayarak yaptığınız jestleri bir gözyaşıyla anımsayıverirseniz netten uzak kalmışsınız ve benim gibi bir asosyalsinizdir.
dönem ödevleri beleşe gelmiştir.
Sağlık konusunda yalan yanlış bilgilerin önünüze gelmesidir.
en çok parayı vereni en tepeye yerleştirmesidir ki, en faydalı bilgiler yığının en dibinde kalır.