bugün

(bkz: çomar rick) bacadan yine düşmüş galiba.
Lamaştuya inanan, türk, türkçü, asur kökenli, Metuşelah ile akrabalığı olduğu bilinen yazardır.

tarih bilgisi buradan gelir.

ne idüğü belli olmayan değişik ruh hastalarıyla karıştırmayınız lütfen.
kalemi kuvvetli, yazıları okutuyor, boş konuşmuyor.

ancak bence ak troll, troll olmasa dahi aksini iddia etse de akp sevdalısı, chp düşmanı.

karşı fikirde olsa da her fikre saygı duyan bir yapım var, ancak o kadar güzel bilgiye, o kadar güzel tarih anlatımına, o kadar akıcı güncel yoruma sığ akpli görselleri ekleyince, alışılagelmiş aptal akp fanatiklerinin salak betimlemerini yapınca istemsiz olarak troll olduğunu düşünüyorum.

çünkü böyle yazım kabiliyeti olan bir insanın mizah yahut teşbih konusunda bu denli sığ olmaması gerektiğini düşünüyorum.

dipnot: apolitik bir insanım, ama ülkenin başına gelen en kötü şeyin akp olduğunu düşünüyorum. milli görüş dahi bu denli zarar veremezdi bu ülkeye.
korkakça nick altını kapatan moruklar gelmiş burada salya sümük ağlıyorlar, iftiralar atıyorlar, yalanlar söylüyorlar.

diyanet'e tüm önlemlerle 5 metre arayla namaz kıldıkları için terörist derken helin bölek'in corona günleri yüzlerce kişinin maskesiz katıldığı cenazesi hakkında tek bir şey söylemeyen insanlar.

yazdıklarımda tek bir nefret söylemi bulun. başkalarına ak çomar, akit, yobaz diyen sözlük yetkililerinin olduğu bu ortamda benim de bunlardan daha ağır şekilde bir dini yaşayan insanlara, bir ırka, bir mezhebe ya da topluluğa saldırdığımı kanıtlayın eyvallah diyeceğim.

kafanıza göre diyanet'e terörist dediğiniz günleri ne de çabuk unuttunuz. burada kıyametin koptuğu o karanlık günleri. ama sizin gibiler sadece maksimum üç gün çaylak olur geçer gider. kendinizle aynı düşünmeyen insanlara ise iftiralar atarak tamamen yok olmalarını istiyorsunuz.

peki neden? bu mu aydınlık? bu mu laiklik? bu mu özgürlük? bu mu demokrasi?

demokrasi artık başkasının demokratik haklarıyla bir söylemde bulunduğunda onu susturmanız halini almış demek ki ben bunu anlıyorum.

kimsenin altı ya da fake'i değilim. başkalarının alt account'ı olsam nick altımı kapattırırdım yüreksizce değil mi? bana bu denli saldırılmasının nedeni belli ama. sonuçta yanlış olan her şeyi kendimce açıklamaya çalışıyorum. yalanlara tahammülüm yok çünkü.

burada iki fazla beğeni toplarım diye ortam yol geçen hanı olup, yalan yanlış konuşanlardan da olmadım hiçbir zaman.

(bkz: tıngır odun yalanları/#43090198)
Tiamat vari bi arkadaş.

Aynı entryi ve görseli alakalı/ alakasız her başlığa pasteliyor.
sen adanalılara kurban ol vahabi köpeği. iki gündür ses etmiyoruz gevşek gevşek konuşuyorsun burada.
aldığı oksijenden vergi alınması gerekilen yazarımsı.
yalan dolan iftira... hepsi bunda!
Kaç gündür her şekilde saldırıyor olmanıza rağmen hiçbir şekilde cevap vermedim. Biliyorum, yazdıklarım doğrular olduğu için okunmaması adına çok çaba gösteriyorsunuz. ilk önce yargıda ayrılıkçı, kutuplaştırıcı tahakküm konusu neydi onu yollayayım buraya da insanlar neyin ne olduğunu görsünler bir zahmet.

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43255242)

(bkz: mehmet moğultay/#43256117)

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43255282)

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43255467)

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43255553)

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43256211)

(bkz: mehmet moğultay/#43256322)

Burada anlatılanlarda bir nefret suçu ve ya kötü bir söz var mı? Yoksa yaşanmışlık mı var? Yoksa geçmişte yaşanan olaylar mı anlatılıyor? Neden bazı şeylerin görünmemesi için bu kadar çaba gösteriyorsunuz ve kuklalaşmış insanların okumasına engel olmaya çalışıyorsunuz?

Bir diğer konu, ben tarihsel gerçekleri yazarken ve de Suriyelilere duyduğunuz nefretin "zamanında Şahkulu isyanını bastıranlar Yavuz Sultan Selim Hanımız ve bu Sünni Araplardı" demem çok zorunuza gidiyor misal olarak.

Acaba siz burada günlerce bir kısım insana "yobaz, çomar, koyun, akit, yavş-ak, aktroll" derken size bu şekilde davranılmasını ister miydiniz? istemezdiniz değil mi? Ama hala ısrarla bazı doğrular görünmesin diye saldırma gereği duyuyorsunuz. Bakın aktroll, çomar, yobaz diyerek aşağıladığınız hiç kimsecikler size karşı bu denli nefretle saldırmıyor. Fakat bu bilinir ki sizin aktroll, çomar, yobaz diyerek aşağıladınız bu insanlar dinine bağlı insanlardır. Kimse size "Ulan bu dindarlara kafayı takmış!" diyerek saldırmıyor değil mi? işte hoşgörü farkı da bu.

(bkz: keyf kahyasi/#43222367)

Adamın teki de kendini çok zeki sanıyor her halde ve iq seviyesinden bahsetmiş. Hangi iq seviyesi? Hakkında söyleyebileceğim çok şey var. Başlığımın altında bir şeyler diyorsun, sürekli o lümpen ve gelişimini tamamlamamış tavırlarla çok büyük hakaretler ediyorsun kendince. Benim için böyle hakaret etmek bu kadar kolay bir şey değil. Çünkü ebeveynlerim senin ağzına aldığın hakaretlerdeki gibi kolay insanlar değil. Gerçi ebeveynleri kolay olan insanlar herkesin eveveynlerini aynı sanıyor. O yüzden kızmıyorum, üzülüyorum sana. Ama şunu iyi bil ki ciddi anlamda yanyana gelsek kendini aciz hissedeceği biriyim. Buna şerefim üstüne ant içerim. Ara sıra yazdıklarımın altında bana saldırıyordun ve ben bunu görmezden gelince siliyordun. Şimdi onu da yapmıyorsun, çünkü hem doğruları yazdığım için buradaki kuklalaşmış insanların yazdığın yalanlarla oyuncağın olmasına izin vermiyorum, hem de ilgimin peşindesin. Demek ki zamanında aklında öyle bir yer etmişim ki benim ilgime muhtaçsın.

Hatta o yalanlarından bir tanesi var "yavuz kanuni'ye zehirli kaftan yolladı." diye çok kahkaha atmıştım. tek oğluna yapmış bunu yavuz yani. daha kötüleri de var da tek bir örnek veriyorum. buradan da anlıyoruz ki muhteşem yüzyıl izleyip tarih bilgisini oradan almış bir insansın. muhteşem yüzyıl izleyip tarih bilgisinin olduğunu sanan cahil yobazlar her kesimden çıkıyor yani. gerçi o dizinin yapımcı ve senaristi de ataları osmanlı'ya karşı çıkan şahkulu isyanı'na katılanlardanmış. o yüzden böyle bir iftira atmış Yavuz Sultan Selim Hana. araştırınca bu çıkıyor.

Ataları Şahkulu isyanına katılan bir senaristin uydurması olan "Yavuz Sultan Selim Kanuniye zehirli kaftan yolladı" olayını burada dile getirerek insanlara aşılamaya çalıştığın "Yavuz Sultan Selim Kötüdür" algısını yerle bir etmem çok zoruna gitmişti değil mi? Yoksa gerçekten bu olayın aslını bilmiyor muydun? Bence ikisi de çok kötü ve utanç verici.

Ayrıca sen değil misin benim mezhepçi bir yapım yok deyipte beşar esad'a övgüler dizen, suriyeli insanlara nefret kusan? Bu ne tezatlık? Neden nefret duyuyorsun zamanında yapılan Şahkulu isyanını bastırmamıza yardımcı oldukları için mi? sonrasında gelip hiçbir şey yokmuş gibi mezheplere inanmıyorum yazarsın başka başlıklarda üstüne. e pkk'ya en çok yardımları yapan, bebek katilini besleyen, saklayan kasım süleymani ve türk düşmanı iran'a övgüler yağdırman da ne iş?

insanları sindirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Hatta şu üstteki yazar büyük ihtimalle kendi arkadaşlarına söylüyor bunun aynı anda beğenilmesini, çünkü bakıyorsun beğeniler aynı zamanda gelmiş.

Bu ikiyüzlülükle yaşamak ağır olmuyor mu? Atatürkçülük maskesi altında laik ilkesi diyerek milletin yaşadığı dinle dalga geçmek gayet doğal ama biri tarihsel olarak Şahkulu, Celali, Koçgiri isyanlarını anlattığı için mi mezhepçi?

Bir tane mezhepçi ve olan nefret söylemimi görün tamam diyeceğim. Ama o da yok. Siz sadece gerçeklerin insanlar tarafından görünmemesini istiyorsunuz ve gerçek yüzünüz ortaya çıkıyor diye çok korkuyorsunuz.

görsel
görsel
görsel
Sende bu yürek varken evlat, sende bu yürek, adın ne olursa olsun, bunlar ne puştluk biliyorsa yapsın hala ve herşeye rağmen bu ülke için umut var demektir, kocaman bir umut.

görsel
her entrysini koçgiri isyanına bağlayan kişi.

(#43308223) bu konuyu nasıl oraya bağladın şaşırdım.

keşke hiç yazmasa.
(bkz: on ikinci nesil çaylak)
Çok konuşan ama bir şey anlatmayı başaramayan ve hayatı alevi düşmanlığı üzerine kurulmuş ak troll.
Herkes gelip yazdıklarıma cevap veremeyince bunca uğraş verip fake hesaplar açıyor ad hominem yapmak ya da küfretmek için ama pek bir doğal.

Bazıları her insanı kendi anne-babaları, yani ebeveynleri gibi sanıyor. Lakin öyle değil o işler be koçum.

Tabii ki de CHP'yi içeriden bölen mezhepçi tayfaya giydiren yazardır.

Açtığı "chp milletvekilini dövdüren sözde chp başkanı" başlığıyla insanları aydınlatmaya çalışırken mezhepçi tayfa tarafından karalanmaya çalışılır.

(bkz: chp milletvekilini dövdüren sözde chp başkanı/#43356279)

Bu da onların aciziyetlerinin kanıtı olsa gerek başka ne olabilir ki?.
Bayağıdır yoktu yine aynı şeyleri farklı farklı başlıklara atıyor sen karamanoğlusun büyük düşün.
bu başlık rall nickli arkadaş tarafından açılmış idi. sanırım rezil türkçesini tdk'ya bakarak düzeltmeyi öğrenip utancından sildi.

nicke gelince, neden böyle amsalak nickler alıp trollük peşinde koşuyorsunuz arkadaşlar? yarınlarınıza yazık değil mi? bir beyniniz var kullanın yazık etmeyin. ha yok ben kullanmayacğaım diyorsanız da ölün yani. aldığınız nefes israf.
Dersimli Palpatine efendinin ikiyüzlülüğünü ve diktatörlüğün bu denli gözler önüne serdiği başlıkları ve entry'si ilk defa yazmış olmasına rağmen "aynı şeyleri yazıyor" diyerek bazı şeylerin okunmasını engellemeye çalışan iran Devşirmelerinin olduğu başlık.

(bkz: chp yi palpatine in ele geçirmesi/#43355843)

Türk oğlu Türk oğlan yazardır. Ne Karamanoğlu'dur kendisi, ne de teni karadır. Gerisinin de pek bir önemi yok.

Düşünsenize. Sözde chp genel başkanı diktatör, bir chp milletvekilini dövdürüyor kurultayda yaptığı hak ihlalleri ve haksızlıklar ortaya çıkacak diye.

Mezhepçi kesim biraz gözünüzü açmaya çalışanlar olunca da sözlüklerde aynısını yapıyor. Ama umurumda değil.

Havlaya dursunlar kuçu kuçu al finolar bakalım. Onların bu cevap veremediği konularda sırf bana ad hominem yapmak ya da küfür etmek için binbir uğraşla açtıkları fake hesaplarla yazdıkları şeyler çaresizlik çığlığı atan ya da ağlayan birer iran Faresinin sesi gibi geliyor.

görsel
görsel
görsel
görsel
iyi para da ben yapamam arkadaş! Benliğimi veremem; satamam kimselere.

(bkz: paralı troll)

"Chp' li gibi göründüğünden biz de senin aktroll olduğunu anlayamadık. Asıl chp sensin yürü be koç! Kim tutar seni? Koştur bakalım." Bla bla...
(bkz: giydirmek bedava)
görsel

Kendisinin sevmeyenleri Dersimli Palpatine fedaisi mezhepçi kişiler olurlar genelde.

Her annesi kaybolduğunda Nuri Alço'nun kapısına giden Küçük Emrah'a benzerler yaptıkları ad hominem ve kullandıkları kaba dil ile ve bu durum pek üzücüdür....

Nasıl oldu da al finoların oklarını kendime çektim yine diye merak ediyorsunuzdur...

Aşağıdaki linklere bakmanız yeterli olacaktır arkadaşlar.

(bkz: chp yi palpatine in ele geçirmesi/#43355843)

görsel

Ulan her annesi kaybolan da bana sarıyor. Harbi yeter. Verecek cevap bulamayınca neden ad hominem ve lümpen hakaretlerle insanları aynı Dersimli Palpatine'in kurultayda isa Gök'e yaptığı gibi susturmaya çalışıyorsunuz ki?

Aslı astarı giydirmek olan, giydirmek bedava kafasıyla iran Devşirmelerine insan ayrımı yapmadan, onları insan yerine koyarak giydiren yazardır kendileri.

Bazıları her insanı kendi anne-babaları, yani ebeveynleri gibi sanıyor. Lakin öyle değil o işler be al finolar.

Tabii ki de chp'yi içeriden bölen mezhepçi tayfaya giydiren yazardır.

Açtığı "chp milletvekilini dövdüren sözde chp başkanı" başlığıyla insanları aydınlatmaya çalışırken mezhepçi tayfa tarafından karalanmaya çalışılır.

Düşünsenize. sözde chp genel başkanı diktatör, bir chp milletvekilini dövdürüyor kurultayda yaptığı hak ihlalleri ve haksızlıklar ortaya çıkacak diye.

Mezhepçi kesim biraz gözünüzü açmaya çalışanlar olunca da sözlüklerde aynısını yapıyor. ama umurumda değil.

Havlaya dursunlar kuçu kuçu al finolar bakalım. onların bu cevap veremediği konularda sırf bana ad hominem yapmak ya da küfür etmek için binbir uğraşla açtıkları fake hesaplarla yazdıkları şeyler çaresizlik çığlığı atan ya da ağlayan birer iran faresinin sesi gibi geliyor.
Beni savcılığa vermekle tehdit etmiştir

Yok hem ilk küfürü kendin edeceksin hem Alevilere düşmanlık edip halkı kin ve nefrete yönlendireceksin hem de beni savcılığa vereceksin

bu ip adresim 66.57.234.62

Al bunu istediğin savcılığa ver mahkemede seni TCK 216 dan bir yargılatayım da aklın başına gelsin bütün yazılarının SS lerini alıyorum hodri meydan.
Yiyemeyeceği dalganın altına yatıp milleti savcılığa vermekle tehdit eden ama bir anda tarikatta şeyhe arkasını badeletirken bir anda icirilen nur çeşmesinden dolayı aydınlanma yaşayıp dalganın büyüklüğünden dolayı laf kıvıran sözlük artislerinden gına geldi yeminle

Gidip sağda solda milletin yazılarını refere ederek "anasının amına un dökeyim" fikirlerine karşı çıkana "iran devşirmesi orospu çocukları" diye yazı yazanlara sanalda her şeyin o kadar kolay olmadığını öğretmek farz oldu artık

T:Bir yazar bundan sonra da hiçbir yazısına cevap vermeyip kendisine donuza atıyorum
Ooo kavga var güzel evet cevap ver ona hemen.
Kavga varsa yerimizi alalım.

görsel