bugün

GiTTiDiGiDiYOR-UYGUNMAGAZA-EKOLBiLGiSAYAR(HUDAVERDI ALPTEKIN) ÇIKMAZI
Arkadaşlar Merhaba,

Aşağıda anlatacağım olay son 1 ay içerisinde gerçekleşti ve süreç hala işliyor.Umarım bu mesajı paylaşarak sizler yardımıyla duyurabildiğimiz kadar duyurur ve daha fazla insanın mağdur olmasını engelleriz.

20 nisan 2016’da gittigidiyor.com’da uygunmagaza adlı satıcı mağazadan sipariş ettiğim Yenilenmiş Iphone 5’in bataryasında sıkıntı olduğunu hiç yoktan telefonun kendi kendine kapanmasıyla ve ani şarj düşüşleriyle daha ilk günden farkettim.Ertesi gün hemen uygunmagaza’yla iletişime geçtim ve ürünü kargoyla fatura üzerindeki adrese(ekolbilgisayar) geri göndermem söylendi , gerekeni yaptım ve sözleşmeyi feshettiğimi ve paramın iade edilmesini istediğimi bildirdim.O gün bu gündür telefonun kargoyla teslim edilmediği,teknik incelemeler yapılacağı,para iadesi yerine ürünün değiştirilip yerine başka ürün gönderilmesi gibi önerilerle/bahanelerle oyalandım.

Ürünü iadesinden yaklaşık 20 gün bir bekleme sonrasında paranın karta iadesi yapılacağı bildirildi lakin o mesajın üzerinden de 1 hafta geçti ve herhangi bir iade yapılmadı.Sonrasında bana en kısa sürede kesin bir tarih verilmesini aksi takdirde istemeyerek de olsa hukuki yollara başvuracağımı bildiren bir mesaj attım ve cevap olarak da gayet umursamaz bir şekilde ‘’ilgili departmana bildirilecektir.’’ cevabını aldım.

Arkadaşlar geçtiğimiz bir ay içerisinde yaşadığım bu olay gerçekten üzücüdür ve araştırdığımda gördüm ki ekol bilgisayar adlı firma hakkında buna benzer bir çok şikayet var.(madem öyle baştan araştırsaydın diyenler için > satış yapan firma uygunmagaza olarak görünüyordu,ekolbilgisayar’la ilgili bir bilgi yoktu)

Sinir bozucu bir başka şey ise bu adamların sizi müşteri olarak görmemeleri,paranızı aldıktan sonra ne haliniz varsa gör tarzı bir tavır takınmaları.Halbuki satış sonrası hizmettir sizi ticarette başarılı yapan en önemli etkenlerden bir tanesi.(kime anlatıyorum ki)Aşağıda paylaşacağım mesajlarda’da göreceksiniz umursamaz hallerini.Bir de şu ekol bilgisayar’ın fatura üzerindeki numarasını 10 defadan fazla aramışımdır ama nafile,açan yok.Onlar istedikleri zaman sizi arıyorlar,tek yapmanız gereken beklemek.(uzuuunca bir zaman).

SATIŞ SÖZLEŞMESiNDEN BiR BÖLUM AŞAĞIDADIR;

MADDE - 5 CAYMA HAKKI:
5.1 Alıcı, işbu Sözleşme konusunun ürün olması halinde; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye / kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, işbu Sözleşme konusunun ürün dışında bir hizmetin sunulmasına ilişkin olması halinde, işbu Sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin işbu Sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı'nın, cayma hakkını kullanabilmesi için, bu süre içinde Satıcı/Sağlayıcı'ya bildirimde bulunması şarttır.

5.3 Alıcı'nın cayma hakkını kullanması hâlinde Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Alıcı ise cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itiaren on (10) gün içerisinde malı satıcıya veya yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

edit; bir türlü sıraya koymaya veya birleştirmeyi beceremediğimden dolayı mesajlaşmaların ss'lerini paylaşamadım.