1. 1.
  fresk ressamlarının son büyük ustası. avrupa'nın her yerinde kilise ve sarayları dekore eden bir venedikli. tavan resimlerinde kullandığı narin renklerle gökyüzünü uçsuz bucaksız kılan, mekanı genişletip havadarlaştıran bir ressam.
  2 ... lanetlizeynep
 2. 2.
  1696 yılında doğup, 1770 yılında madrid'de kraliyet sarayında bir fresco boyarken ölen, 18.yüzyıl avrupası'nın en gözde ressamlarından biri. italyan ressamın asistanı, çırağı ise olağanüstü yeteneğine rağmen, babasının gölgesinde kalıp ona yardımcı olmayı seçen oğlu giandomanica tiepolo imiş.
  2 ... siyahdalya
 3. 3.
  Gianbattista veya Giambattista Tiepolo olarak da bilinir... Barok tavan resmi geleneğinin bir uzantısı sayılan ışıltılı ve şiirsel freskleriyle tanınmış, 18. yüzyılın en önemli italyan ressamıdır.
  ... linka
 4. 4.
  18. yy da yaşamış venedikli fresk ustalarının son büyük üstadıdır.
  Milano daki Archinto ve Casati-Dugnani Sarayları, Bergamo daki Colleoni Şapeli, Milano daki Palazzo Clerici freskleri ve tavan resimleri, Prens Karl Philipp von Greiffenklau nun daveti üzerine gittiği Würzburg daki Rezidans Würzburg un tavan resimleri, ispanya kralı üçüncü carlos un daveti ile madrid kraliyet sarayının taht odası tavan freski, önemli eserleri arasında sayılabilecek olanlarıdır.

  giovanni battista tiepolo
  giovanni battista tiepolo
  http://3.bp.blogspot.com/...1600/Tiepolo_th_three.jpg
  giovanni battista tiepolo
  http://www.karacabeyoglu....nniBattistaTiepolo005.jpg
  giovanni battista tiepolo
  giovanni battista tiepolo
  http://www.canvasreplicas...%20Giovanni%20Tiepolo.jpg
  giovanni battista tiepolo
  giovanni battista tiepolo
  http://4.bp.blogspot.com/...1600/%25C3%25B6ncelik.jpg
  giovanni battista tiepolo
  http://1.bp.blogspot.com/...loDidoReceivingAeneas.jpg
  giovanni battista tiepolo
  giovanni battista tiepolo
  http://lh4.ggpht.com/-g2A...520Family%2525201761f.jpg
  http://www.vincentvangogh...ista%20Tiepolo-326398.jpg
  2 ... turkpence
 5. 5.
  Bugün bellerophon ile ilgili bir şeyler bakınırken yeniden karşılaştığım ve eserlerine tekrar göz gezdirdiğimde neden "büyük usta" olduğunu efsunlanmış şekilde idrak ettiğim, yapıtları ve kendisi yaşarken şan kazanmış venedikli ressam.

  1696-1778 yılları arasında yaşamıştır.

  Eserleri içerik bakımından din ve mitolojiden beslenir, eşsiz güzellikte fresk, gravür ve tablo yaptı ve bunlar Avrupa'nın birçok yerindeki saray ve kiliseleri dekore etti.
  2 ... mastor