bugün

11 seçim yenilip iktidar olamk için 6 partiyi yanına alıp kör rüyalar gören 4 yılda bir laik atak geçiren ağır kemo söylemidir. ulan sizde utanma olsa şöyle bi cümleyi kurmazdınız.

gerçekten çok yazık.

görsel
evet ben dedim o sözü...
ulan bir defa ben kemalist veya cuhapeli değilim. onyıllardır oy da kullanmadım... olaylara dışardan baktım hep.

yalan yok...

aynı psikoloji sovyetlerin dağılma dönemi komunistlerde vardı. sovyetler yıkıldı! koca koca imparatorluklar devrildi... bir iktidar mı devrilmeyecek...

bir seçim de allahın hikmeti işte 30 yerde aynı anda trafoya kedi girdi...

bir seçimde akp kaybetti! cumhurbaşkanı tüm temayülleri yok sayıp hükümet kurma görevini en sikik partiden başlattı... sonrasında bahçeliye ne teklif ettiyseniz artık adam siktir çekti de tekrar seçim oldu akp geri kazandı!!!

siz zaten kaybettiniz önce!

geçen seçim bir dünya büyük şehir kaybettiniz! kul hakkı nedir bilmiyorsunuz, aynı zarfa atılan oydan büyük şehir oyunu iptal ettiniz... tokat olarak millet size 800 bin fark koydu.

7-8 sene önce insanlar rte yi eleştirmekten korkuyordu kahvede... biri bir eleştiri yapsa bir sessizlik gerilim oluyordu... anca yaşını başını almış korkacak bir şeyi olmayan amcalar konuşuyordu.

3-4 yıldır yok... polis lan polis... onlar bile korkmadan konuşuyor artık. insanlar konuşuyor... aman oğlum sen bir şeye karışma diye oğluna tembih eden teyzeler konuşuyor...

o korku imparatorluğu yıkıldı!!!

ve o kaybedilen seçimde herkes akp nin devrilebileceğini gördü.

rte yanında 32 adamla başladı... yol arkadaşı.... 1 tane kalmadı lan allah için 1 tane! yanındaki adamlar ya bürokrat evet efendimci tipler oldu muammer güler gibi, ya da zamanında başka partide rte ye ağzına geleni esirgemeyenler numan kurtulmuş veya soylu gibi.

dava arkadaşları bile duramıyor artık arkasında...
parlamenter sisteme dönmedikçe veya ilkbaharda yunanistanla savaş çıkmadıkça akp+mhp seçim meçim ka za na maz...
işin acı tarafı da bu cahil ve türevleri iktidar değişince anında dönecekler.
Yok öyle ceketini alıp sanki hiçbir şey olmamış gibi gitmek. hukuk düzelince trollerine kadar hesabını soracağız...
70 yıldır iktidar olmayı rüyasında bile göremeyen tiplerin dün geece gördüğü yeni rüyalardan biridir.

hayalle yaşamak insanı diri tutar tıpkı hep zengin olacağım dersin bi bakmışın yaş 70 olmuş hala yoluksun.