bugün

insanların günden güne daha fazla ahlaksızlaşmasıdır. üstelik öyle ki normalmiş gibi karşılanıyor.

etrafınıza bir bakın. olmaması gereken şeyler gayet olağan karşılanıyor. artık ölüm haberlerine bile güler olduk. ölüm üzerinden bile espriler yapılmaya başladı. neye güldüğümüzün farkında değiliz.

sosyal paylaşım sitelerinde birinin uydurduğu ölüm haberlerine o kadar alıştık ki artık umursamıyoruz. karşı koyamıyoruz bu ahlaksızlığa. gülüyoruz. sadece gülüyoruz.

ciddi olan ölümlere bile gülüyoruz. geçenlerde olan kütahya depremini biliyorsunuz. deprem olduğunda twitter'da deprem üzerinden espriler yapılmaya başlandı. ve ciddi sayıda fazlalardı. artçılar hala devam ederken, uzmanların ''bir deprem daha olabilir, bu gece evlere girmeyin'' uyarıları haber sitelerinde dolaşırken, o depremi yaşayan insanlar tedirginlik içindeyken, birileri dalga geçmeye başladı.

yahu birileri öldü o depremde. depremden ölmedi belki ama o korkuyla panik yüzünden öldü. bu önemli değil. neticede ölüm var mı? bitti. bunun şakası olmaz. ve hala devam eden iğreti şakalar..

ve o şakaları yapanlara tepki gösterenlere de (şükür ki hala böyle güzel insanlar var) dediler ki: e biz insanları neşelendirmeye çalıştık. ortam fazla gergin olmasın diye yaptık.

bakın. bir korku var. bir ölüm var. ciddi bir durum var ortada. bu durumda şaka yapılmaz. bunu farkedemeyecek kadar sığ düşüncede olan ve bu yaptıklarını marifet zannedenler var.

nasıl bu hale geldik anlamak mümkün değil. ben utanıyorum. böyle insanların varlığından dolayı utanıyorum.

daha nelere güleceksiniz? en fazla ne kadar ahlaksız olabilirsiniz? daha fazla ne kadar yozlaşabilirsiniz?
ivmeli şekilde yükselen yozlaşma.