bugün

yazarın geçmişteki sevgilisine söylemek isteyip söyleyemediği cümlelerdir.

resimlerimizi abim görür diye internete koymuyodun şimdi noldu lan ! abin kör mü oldu ?
iyiki geçmişte kalmışsın.
Hakkında gay, ılık, meyilli dedikodusunu çıkaran bendim.
Not: Şaka ya yok öyle bir şey.
inşallah hoşlandığın kız ameliyatla kız olmuş biri çıkar da korktuğun başına gelir. Amin.
büyük laf edip tükürdüğünü yalama bir daha.
Ayrıca yaptıklarımdan hiiç pişman olmadım oh iyi oldu sana.
küçük bir kızımız olacaktı. gözleri, yanakları ve çenesi sana benzeyecekti, saçları benim gibi düz olacaktı. dudağı seninki gibi ince, benimki gibi küçük olacaktı. senin gibi küçük şımarıklıkları olan, senin gibi uyumasını çok seven, annesinin güzel kızı, babasının prensesi olacaktı. sabah gizlice beni kaldırıp anneme kahvaltı hazırlayalım diyecekti. bazen de biz uyanmayınca yatağa gelip zıplayacaktı, aramıza alıp saatlerce oynaşacaktık onunla.

belki de oğlumuz olacaktı. gözleri benimki gibi çekik, yanakları seninki gibi yumuşacık olacaktı. dudağı ince olacaktı onun da. benim gibi biraz soğuk, içine kapanık olacaktı, belki duygularını çok belli edemeyecekti belki benim gibi hep sabahın köründe uyanmayı sevecekti. sabah gizlice beni kaldırıp bilgisayardan oyun oynamak isteyecekti belki de ya da bahçeye çıkıp futbol oynamak isteyecekti. bazen de biz uyanmayınca ses yapıp bizim gergin ama mutlu uyanmamızı sağlayacaktı.

sen şimdi bu iki güzel gelecekli, mutlu ailesi olacak olan çocukların katili misin? sen mutlu arkadaşlıkların, güzel bir ömrün katili misin? sen o iki çocuğun ölümüne ne için izin verdin? neden öldürdün onları? onların anne deyişini mi duymak istemedin? onlara sevgi vermek istemedin mi? sen o çocukların sarılınca hissettiğin huzurdan mı rahatsız oldun?

sen benim geçmişimsin. geleceğimin katili bir geçmişsin. benim hayallerimi de, sevgimi de, huzurumu da, çocuklarımı da, mutlu ailemi de sen öldürdün. sen bir katilsin.
yıllar sonra seninle karşılaşmak çok güzel.
evlenmişsin. bir kızın bir oğlun olmuş. okulu neden bıraktın ki? fabrikada işçiymiş. küçümsemek değil inan ki. ama ben bir gün karşılaşsak ta seni başka yerlerde iyi koşullarda görürüm diye düşünmüştüm. çalıştığım fabrikaya gelip her işi yaparım demen içimi acıttı. babasın. elbette çocukların için herşeyi yapacaksın. gurur duydum bir taraftan. ama gözümün bebeği dediğim adam 70 kiloyu sırtında taşırken koca tırla ürünü sırtında indirince tuhaf oldum.

maaşını verdiğim zaman elim titredi farketmedin bile.
oğlumun küçük gelen kıyafetlerini getirsem oğluna giydirir misin? sorsam bunu kırılır mısın? daha yepyeni inan ki. of nasıl iyilik yapsam sana???

beni bıraktığında ne ağlamış ne peşine düşmüştüm. ayrılmasak farklı olurdu herşey. izin vermezdim üniversiteyi bırakmana. baban da annen de sevmezdi beni biliyorum yüzlerinden okuyordum. sebebi alevi olmam mı açık olmam mı bilmiyorum ki.

seni görmeye daha fazla dayanamam biliyorum. istifa etmem yakındır.

keşke bunları sana söyleyecek cesaretim de olsa.
denesen ölür müydün?aklından bile geçirsen yeterdi.inanmıyorum başkası olduğuna.
şart mıydı anana sorman?sanki her şeyini ona sorarak mı yapıyosun?yoksa oyun muydu o konuşma?oyunsa hiç komik dğil,değilse zaten bitirmişsin kafada.madem bitirdin son telefon niye sabaha kadar sürdü?çelişkiliydin özünde.gençlikti belki de.