bugün

geçmişin her zaman içinde bulunulan andan daha güzel gelmesidir.
mesela denizli'ye en son gittiğim zamanlar psikolojik sorunlarımın en fazla olduğu zamanlardı ve bundan dolayı orada tam olarak dilediğim gibi vakit geçirememiştim. şuan çok daha iyi olmama rağmen o zamanları hatırladığımda daha güzel, efsane geliyor.
mesela denizli'de ve altınoluk'ta geçirdiğim günler sorunluydu fakat aradan zaman geçince şuankinden daha güzel geliyor.
Gerçek anlamda var olan durum.
En kötü gün dahi olsa geçmiş şu andan daha güzelmiş gibi bir hissiyat oluyor insanın içinde. Bence bu durum beynin acıyı yok sayıp, sadece güzel hislere yoğunlaşması ve karşılığında bugün ki duyulan acı hissine ağır basmasından kaynaklı.
Sürekli birbirine benzeyen ve her biri diğerinden daha boktan günler yaşadığım için şahsım adına yanlış olan genelleme.

Böyle hayatın aq.
harbiden var böyle bi şey bunu daha bugün düşündüm.

pandemiydi, işten çıkmamdı şuydu buydu o an için bana inanılmaz boktan gelen o günler lanetle andığım 2020 yılı bile, şu an için gözüme bi hoş geliyor.
insanın temel korkusunun belirsizlik olduğunu gösteren durumlardan birisidir. geçmiş olup bitmiştir, artık her şey belirlidir. bugün ise yarının tedirginliğini içerir, geçmişin güvenli limanını arzularız.
böyle birşey var. geçmiş kişiye nedense kişiye daha güzel geliyor. o an içinde bulunulan durumdan memnun olunmasa bile.

(bkz: dünün bugünden bugünün yarından güzel olması)
güncel Önemli Başlıklar