bugün

itikadım gereği oy vermeyen bir adamın bakış açıısyla söyluyorum. eylemler amacından saptı ve bu durum ak partiye fazlasıyla yaradı. muhafazakar halk sayın başbakan ı tek umudu olarak bir kez daha anladı. dine yapılan hakaretler bu işin tuzu biberi oldu. holiganlığın luzumu yok. bu gerçeği kabul edin. gezi parkında, tecavüz olayları, bıçaklanma, alkol tüketiminin had safada olması, samimi eylemcileride soğuttu bu işten. ak parti yine ve yeniden tek başına iktidar.
Su götürmez bir gerçektir.
Bu bir tür çap ölçme stratejisiydi..Sol ve marjinal gruplar, neleri var neleri yok herşeylerini ortaya koydu. BUnlara yaptıkları pislikler, iftiralar ,provakasyonlar,küfürler,manupilasyonlar,dezenformasyonlar,demogojiler ile tüm kapasiteleri buydu.. hem de arkalarına aldıkları medya ,siyaset, sanat (kısmi) ve burjuva çevrelerinin fiili desteği olmasına rağmen. bunların,ateş olsa ne kadar yeri yakacağını hepimiz gördük. Anlayacağınız herşey buraya kadardı. Sadece 20 özel timin marjinal grupları nasıl hallaç pamuğu gibi attığını gördük. diğer 80 poliste sadece seyirci kaldı..bırakalım pembe ördekler halen direniş,devrim desin.zaten onlar hep böyle uyur gezer oldukları için rüyaları hiç bitmez. koyim sizin kör aklınıza..
yalan beyandır. akp sandığa giden seçmenin %50'sinden oy alabilmiştir. gezi direnişi sandığa gidip oy kullanmayan gençlerin başlattıkları bir direniştir. teyyipin son baskılarıyla bu gençlik oy kullanmaya gider ve akp bu defa %30'larda kalır. belki yine birinci parti olur ama kaybedeceği seçmeni de hesaba koyarsak millet vekili sayısı düşer. tabi delikanlıysa seçim barajını düşürür seçimden önce işte o zaman kime neyin yaradığını net bir şekilde görebiliriz. ama akp atıp tuttuğu gibi delikanlı olmadığından ve daha şimdiden 5 senelik ihale ve talan dosyaları hesaplanıp yandaşlara pay edildiğinden en risksiz ve kazasız belasız yolu seçecektir. zaten kendi uydurduğu seçsis programı ile seçimi kazandığını 24 saatten az bir sürede de duyuracaktır.
(bkz: gezi parkı direnişinin akp ye faydaları/#20021482)
(bkz: gezi parkı direnişinin akp ye faydaları/#20023572)
herkesin kabullenmesi gereken gerçektir. eylemciler polise saldırdıkça da çoğalacaktır.
yaramış olsa, saldırma, hakaret etme, tehdit etme, vururuz keseriz deme ihtiyacı duymazdı.
biz buna, köşeye sıkışmışlık diyoruz.
--spoiler--
tecavüz olayları,
--spoiler--

gezi parkında kimi siktikleri belli olan tespittir.
doğrudur. çevremde bir çok insan "atmayacağım varsa da gidip ak partiye atacağım demiştir."

ayrıca; benim seçim sandığım uzak bir yerde olduğu için pek oy kullanamıyorum ama şuan seçim olsa gider oyumu atarım.