bugün

iki ucu boklu değnek deyiminin cuk oturduğu hadise. bir yanda çevreyi korumaya çalışan insanlar, onların yanında provokotörler, onların yanında komunistler, onların yanında sosyalistler, onların yanında ''hükemeti deviriceaaaz'' diyen devrimciler,onların yanında bir kaç ölüm olsa güzel olurdu diyen şahsiyetler, onların yanında polise taş atan polis arabasını yakan insanlar, onların yanında ''Yapmayın Yapmayın'' diye bağıran bilinçli insanlar. diğer tarafta yaptım olacak, yaparım kimse karışamaz diyen başbakan ve onun insanların kafasına gaz bombası atan, tankı çekinmeden insaların üstüne süren polisleri.

evet evde oturararak görebildiklerim bu kadar. peki gerçekler neler ? bugün bir karar aldım sözlük ''çevreyi korumaya çalışan insan'' kimliğimle taksime gitme kararı aldım ama hala kafamda soru işaretleri yok değil çünkü benim bu ''çevreyi korumaya çalışan insan kimliğim '' provokotörler, ya da hükümeti deviracaaz diyen devrimciler tarafından kulanılacak mı ? sorusu kafamda. ama bu sefer evde oturarak cevabını aramıycam bu sorunun sözlük bizzat oraya giderek oranın havasını koklayarak bulucam bunun cevabını.

not:niye bunları buraya yazdım bilmiyorum ama yazdım işte hadi hayırlısı.