bugün

geçen sene yaşanan malum gezi direnişi uzun süre gündemimizi meşgul etti. böyle bir olay tekrar yaşanmamalıdır. insanları birleştirmesinden çok ayrıştıran bir organizasyondur. bu süreçte kendi kardeşim mağdur olduğu için sonuna kadar karşıyım. akp ile hiçbir bağım yok, sadece pkk paçavralarını akp'nin ampülüne tercih edebildiğiniz için bile gezicilere karşı olan tarafta yer alabilirim. geçen sene, gezi sürecinde yaşadıklarımın bir kısmını size anlatıyorum.

bu direnişte, geçen sene bu zamanlara kadar taksim gezi parkı'nın ismini duymamış olanlar yaklaşık olarak %90 oranındaydı. çoğunun amaçları kendisini tatmin amaçlı eylem yapmak, polisle şiddetli çatışmaya girmek ve içindeki şiddet duygusunu dışarı vurmaktı. geçen sene bir taksim sakini olarak gezi parkı'nı çok sevdiğim için bu eylemlere katılmıştım. geneli sol partilere gönül vermiş insanlar olsa bile her kesime hitap ediyor yalanlarına bir milliyetçi olarak kanmıştım. gezi parkı benim ve arkadaşlarımın hemen hemen hergün uğradığı yerdi. mutluydum o gün çünkü hayatımda belkide ilk defa iyi bir amaç için mücadele ediyordum.

daha sonra polis meydanlardan çekildi ve gezi ortamı solcuların gövde gösterisine dönüştü. bahçeli'yi çok eleştirmiştim bu olayda bizimle olmadığı için fakat haklıydı. bdp ve türk bayrakları yanyana sallanıyordu. apo ve atatürk'ün posterleri beraber kalkıyordu havaya. işin en kötü yanı atatürk posterini kaldıranlar ve türk bayrağı sallayanlar bundan hiç rahatsız değildi. yeşillik için yapılmış eylemlerde, doğadan başka herşey savunuluyordu. sinirden kendimi yedim taksim meydana uğramadım birkaç gün.

olaylar sadece bunlarla bitmedi. benim kapalı kız kardeşim istanbul üniversitesinde okuyordu. kendisi okulda ters bakışlara muhattap kalmıştı sırf kapalı olduğu için. kapalı=akp zihniyetine sahipti bu çapulcular.kardeşimin hocası, okuluna günü gününe gitmiş çalışkan bir öğrenci olarak hazırlığı geçmesine için vermedi. çünkü kendisi gezi parkı ayaklanmasını destekliyordu. hükümetten intikamını kapalı bir kızı hazırlık sınavında bırakarak almıştı. her zaman iyi anlaştığı öğrenciyi herkesin içinde azarlamıştı. köhneleşmiş bir zihniyet masum bir kızın hakkını çok güzel yedi. gezi parkı için abisi finallerini bırakarak derslerinin çoğunu bütlere bırakmışken kardeşi gezici bir hoca tarafından haksızlığa uğramıştı.

o gün sizin yanınızdaydım bugün karşınızdayım. çevik kuvvet gezicilere ne yapıyorsa yapsın destekliyorum. polis emir kuludur, yaptıkları kendi işidir fakat gezicilerin tek amacı bölücülük yapmaktır. bu tarz eylemler akp'ye zarardan çok yarar sağlıyor farkında değiller sanırım. artık 2014 türkiye'si ile 1917 rusya'sını karıştırmamak gerek.
zaten yaşanmayacak olan direniştir.. modası geçmiştir..
ancak farklı direnişlerin olabiletesi mümkündür..