bugün

zavallının ve cahilin önde gidenidir.

ve bilmz ki esas geri kalmışlığımızın nedeni kendileridir. ve bundan üç yüzyıl önce aynı bu fikirde olan dedeleri yüzündendir.

jön türkler vs.

neyse konumuza dönelim.

bakın, islam mücerred bir dindir. birgünü diğer gününe eş geçen zarardadır diye mükemmel bir söylemi vardır. yani sürekli bilime ve ilerlemeye önem verir.

neymiş efendim de bütün islam ülkeleri gerideymiş.

ulan, mozambiği, maliyi baz alırsak evet. onlarda kardeşimizidir orasaı ayrı.

lakin bu mantıktan bakarsak hritiyalar batılılar en gerici insanalardır. çünkü afrika nın tamamına yakını hristiyandır.

hep diyorum sizin islam a olan düşmanlığınız ilericiliğinizden değil, küfrünüzü rahat işleyememe korkusundandır.

zavallılar sizi.
Din ve çağdaşlık aynı yolda ilerlemeyi başarabilecek iki yoldaş olabilir ancak ülkemizde Kemalistler dini, dinciler Mustafa Kemal'i kötüledikleri için bu anlayışın doğmasında en büyük paya sahip iki saftırlar.
Din ve çağdaşlık aynı yolda ilerlemeyi başarabilecek iki yoldaş olabilir ancak ülkemizde Kemalistler dini, dinciler Mustafa Kemal'i kötüledikleri için bu anlayışın doğmasında en büyük paya sahip iki saftırlar.
yeryüzünde gelişmiş, halkının çoğunluğu islam dinine mensup devlet olmadığından mütevellit, doğru tesbittir.

gerçi sanki bir tane böyle devlet olsa sonuç değişecek.

tabii geri kalmışlığı islam dinine değil, bu dinin sulandırılıp simsarlığını yapmaya bağlamayı kastediyorum.

paso kavramları eğip büküp, yoz fikirlerini ortalığa saçmaya çalışırlar içinde bulundukları toplumda. o topluma egemen olmak isteyen dışardan kişiler de bu tiplerle işbirliği yapar.

başlığı açan şakirtin davranışını da tanımlamış oldum böylece.*
Avrupayı bir kez daha tebrik etmemiz gereken düşünce sistemidir. bir kemalist müslüman değildir, bir müslüman kemalist değildir yargısıyla nifak tohumunun köküne veren düşüncedir. en basitinden türban meselesi. türkiyenin yıllarını aldı. neymiş çağdaşlığa aykırıymış, laikliğin zıttıymış. hadi avrupada islamafobya var. adamlar öfke kusuyorlar, kendi açılarından haklılar. lan %95 i müslüman olan ülkedeki bu polemik ne. sözde kemalistler tutturmuş çağdaşlığa ters. amerika'da kanada'da orta okula bile girebiliyorsun. bak bakalım kim çağdaş. osmanlı padişahı döneminin halifesiydi. yanında hocalar, mahkemede kadılar vardı. atatürk laikliği getirerek dini yönetimden uzaklaştırdı. ama kimseye dinini yaşamasın demedi. istediği mekana, kuruma (askeriye hariç) türbanla girmek neden yanlış olsun. adam dinini yaşıyo. karşı taraftada kendisini 1800 den kalma kadı gibi gören, saçma sapan dini saptıran, atatürke laf atan hoca. bi siktir git ya. kısacası bırakalım beyler bu işleri. kıralım zincirleri. takılma türbana, tespihe. bilime yönel. yönelmeyenleri eleştir. türban takanları değil!
şöyle cevap verilmesi gereken kemalisttir.
bir aileye bile hükmedemeyen ilerici, 3 kıtaya 7 denize hükmeden ecdadınmı gerici?
kemalistlerin geri kalmışlığı islam dinine bağladığını sanan malla eş değerdir! ve genelde öyle sanılır!
Bunu yazarken çok eksi yiyeceğimi düşünüyorum fakat binlerce kere bunu tekrar ettim. Dünya'nın refah seviyesi en yüksek ülkelerine baktığımızda bunların iç işlerinin hiç birinde din olmadığını görebilirsiniz. Din ile yönetilen devletlere de bakabilirsiniz. Din insanların içinde yaşadığı bir şey ise şayet, orada durmalı. Şu an hiç bir şekilde refah düzeyimiz iyi demesin kimse. Kimse sömürgeleşmemiş bir ülke olmadığımızı söylemesin, çünkü öyleyiz. Sadece ve sadece bunu bize getirenleri düşünün.

Tekrar tekrar söylüyorum (bkz: Arap baharı). Zaten Kemalistleri dinsiz olarak adlandıranların ve din hakkında neredeyse hiç bir bok bilmeyenlerin olduğu faşist bir ülkede gelişimden, refahtan bahsetmek mümkün değil. Zira gerçekten olan inancımı da böyle insanlar yüzünden kaybediyorum.
Arap ülkelerinin geri kalmasının sebebi de kemalizmdir efendim. işte bunlar hep kemalizm.
sadece türkiyenin değil tüm islam aleminin geri kalmış olduğunu bilen kemalisttir. Dolayısıyla suçu kemalizm'de aramayın. islam alemi interneti yasaklarken, saç telinin görünmemesini dert ederken batı aldı başını gitti.
at kafalıdır.

oysa ki herkesin çok iyi bildiği gibi geri kalmışlığımız tamamen budizmle alakalıdır.

inandığımız güne nalet olsun!
yemisim kemalisti (ne demekse) , dindar hicbir toplum gelismemistir. nokta.
hala bir zamanlar bilmem kaç kıtaya bilmem kaç denize hükmettiğinden dem vuran insanları gördükçe, haklılığı konusunda şüphesi kalmayan kemalisttir.

efendi, o çamlar bardak oldu. şimdi o söylediğin kıtaların, denizlerin hiçbirinde ne islam, ne türk egemenliği kaldı.

ne ilericilikmiş be; vaktiyle istanbul'u alan hükümdar da ihtiyacı olan topları döktürmek için avrupa'dan adam getirtmiş.

tarihin gelmiş geçmiş yüz ölçümü olarak en büyük devletini moğollar kurmuş zamanında. ne ilerici adamlarmış yahu. şimdi sürünüyorlar.

egemen olmakla ilerici olmayı karıştırmayalım. ilerici olamayan toplumlar, ilerici olan toplumların kölesi olmaya mahkumlardır; bir zamanlar onların efendisi olduklarını iddia etseler bile...*
aklı hezeyandadır... zira evvela bu düşüncenin başı ve olan abdülhamit sultanı tahtan indirenler bu düşünceden pişman olmuş, vazgeçmiş ve zıttı bir istikamette seyretmişlerdir.
tarihe tarafsız bakamayandır. islam'a değil de hantallaşmış islam anlayışına bağlıyorsa biraz hak veririm ama, sen kilise hristiyanlığıyla islam'ı bir tutarsan ve dinler adı altında insafsızca islam'ın farkını görmeden yorum yaparsan senin bilgi birikimine falan saygım olmaz. hep aynı görüşün insanlarını okumuşsundur.
dine değil dinle insanların kullanılmasına bağlar.

(bkz: kemalizmi ateizm sanmak)
güncel Önemli Başlıklar