bugün

birçok ortamda örneklerine rastlanan moron modelleridir bunlar. geniş aile dizisini izleyip beğenmeyenlere veya izleyip hoşuna gitmemiş kişilere bir lafım yok. sonuçta herkes sevmeyebilir. "niye sevmiyosun lan öküz?" diyecek halim yok. benim gıcık olduğum nokta, diziyi severek izleyen, eğlenen insanlara ergen denilmesi, çeşitli şekillerde hakaretler edilmesi. size ne lan? kim neyi izlerse izler, eğlenirse eğlenir. size mi soracak millet hangi diziyi izleyeceğini?

bunlar, marjinal olma derdinde olan, "yaa ben geniş aile izlemioruuam yaa ben seinfeld izliyorum hacı, ben arrested development izliyorum." diyerek, "ben sizden üstünüm, ben hepinizin güldüğüne gülmüyorum. farklıyım ben." mesajı verirler güya. zahmet edip, tek tek nick sayfalarına gidip ayar verme derdine girmek istemedim. zaten götü kaşınan olursa yüzüne de derim. gerekirse konuşurum da onlar neyi nasıl savunacaklar bilemiyorum. sen bana ve bu diziyi izleyen bi sürü insana ergen diyemezsin. herkesin dinlediği müzik, izlediği dizi, beğenisi kendine lan, nedir bu hakaretler?

kaç sefer söyledim ama basmıyor arkadaşların kafaları. izlediğim dizi, dinlediğim müzik beni bağlar. ben ve birçok insan, haftanın bir günü bu diziyi izleyerek çeşitli sıkıntılarımızı unutuyoruz. sen sevmiyorsun diye de "niye sevmiosun lan? nası sevmezsin bu diziyi züpper bah aha şu kısmı izle kopacan heaaa!" de demiyor kimse.

ne lan derdiniz? geniş aile bana ait. benim türk insanımın argo kültürünü, günlük şakalaşmalarını, iyi niyetliliğini, bazen cin olmaya çalışmasını vs.. anlatıyor. sen git seinfeld'ini izle, arada gülmen gerektiği kısımlarda alttan gelen zorlama, anırır gibi "ıhıahaıhaıhaaa gülün lan espri yaptıh lan!" demeye çalışan kahkahalar eşliğinde kop. benim dizimde herkes neye, ne zaman güleceğini biliyor. alttan duyulan "ıhıhaıhaha" diye zorlama anırmalara ihtiyacım yok gülmek için.

haydi yallah, ergen gerisi sefil. * * izlediğim diziye ve dolayısıyla bana ve bu diziyi sevenlere hakaret etmeden, bok atmadan önce kendine bakacaksın. teneke gibi tıngırdamayacaksın. oldu mu akıllı bıdık?
(bkz: hepimiz ergeniz)
eli, kolu, ayağı bağlanıp çıplak halde, bir ergenle aynı odaya hapsedilebilir.