bugün

evleneceginiz zaman akliniz varsa dilsiz ve yetim ve tek çocuk olan karı alın.
dilsiz ve yetim ve tek çocuk olan karı ne demek. neden bunu yapayım. mantıklı bir açıklama istiyorum.
sevgili gençler.
malum, ekmek aslanın midesinde.

okudunuz, mezun oldunuz, üç kuruş paraya çalışıyorsunuz, belki de çalışamıyor, iş arıyorsunuz.

sizlere 3 önerim var.

1) yaşı 23'ten büyük olan gençler e sınıfı ağır vasıta ehliyeti alınız, elinizi çabuk tutunuz acele ediniz.
yaklaşık maliyeti 3500-4000 lira civarında.
ama şayet yabancı dil biliyorsanız, e sınıfı ağır vasıta ehliyeti ile yurtdışına gidip ayda 5000 euro kazanabilirsiniz.

2) yine sevgili gençlere tavsiyem, iş makinesi operatörlüğü kurslarına gitmeleri.
örneğin yaklaşık maliyeti 1500 lira olan manlift operatörü yahut forklift ehliyeti alıp yurtiçinde yattığınız yerden 5000 lira kazanabilirsiniz.

3) bunların dışında bazı myk belgeleri alabilir, belgelerinizi kiraya verip buradan kazanç sağlayabilir ayrıca sigorta primlerinizi belgeye ihtiyaç duyan firmalara ödetebilirsiniz.
myk belgeleri devlet desteklidir.
ilk myk belgenizi aldığınızda, örneğin endüstriyel montajcı belgesi, bu belgenin giderleri devlet tarafından karşılanıyor.

yaklaşık 1200 liraya mal olan belgeyi almaya hak kazandığınızda, ödediğiniz para banka hesabınıza yatırılıyor. bu parayla gidip ikinci bir myk belgesi alabilir kalifikasyonunuzu yükseltebilirsiniz...