bugün

şöyle bir bakacak olursak sosyal medyada dönen liseliler bilmez, liseliler anlamaz ve benzeri paylaşımlar yetmezmiş gibi liseliler de kendi aralarında ilkokullular bilmez gibi paylaşımlar yapar oldular. ilk okullular da ana okullulara, ana okullular bebeklere sonra hepsi uşağa. neyse sadede geleyim. böyle yetişen bu tür bi baskı ve eziklik altında kalan bir neslin kendini kanıtlama çabası içinde olması çok büyük sosyal sorunlara sebep olacaktır.

geçen gün bi video izledim. çocuğun birisi bu paylaşımlardan etkilenmiş olacak ki kendi videosunu çekip ben herkesten üstünüm yok gitar çalarım vb. sözler söylemiş. bu daha onların psikolojik durumlarının dışa vurumunun filizleri. daha beterleriyle karşılaşacağız.

abisileri yapmayın etmeyin. bakın çok samimi söylüyorum. saçmalasalar da, sosyal medyanın içine etseler de laf etmeyin. bırakın koşuştursunlar efendim.
twitter ve facebook'un yetiştirdiği bir nesil olacağı için, kullanacağı kelime hazneside, beyin yüzdeside standarttır. Kimse kimseden akıllı veya aptal olmayacak, %99 standart olacak, rekabet yok, heycan yok, aksiyon yok olan nesildir.
(bkz: felaket tellalı)
kelime hazinesi bizden daha kısıtlı, belki daha az yorum güçleri var fakat kesinlikle salt bilgi olarak bizden bilgililer. optimist olup, bu bilgiyi vicdanlı şekilde algılamaya çalışacaklarını umuyorum. çok güzel olsunlar.
BIRAKINIZ YAPSINLAR BIRAKINIZ GECSINLER EFENIM.