bugün

ayrılık bahanelerinin en kötüsüdür, en saçmasıdır, en can yakanıdır. can yakar çünkü bunun bişeyleri gizlemekten başka bir cümle olmadığı aşikardır. bu cümle bir yalandır. söylenmiş en kötü yalandır. belki bir eski sevgiliye dönmek için, belki yeni birisi bulunmuştur eskisini şutlamak gerekmektedir. kim bilir belki varolan sevgiliden sıkılınmıştır yüzüne söylemek istenmez. ne bileyim pek bir can acıtıcıdır o sevgilinin yüzüne bakarak "bu ilişkide gelecek görmüyorum" demek. duygularla oynamaktır bu. daha dün kulağına fısıldadığınız seni seviyorumlar yalanmıdır? veya beraber uyunan geceler. gelecek görmüyorum demekte neyin nesidir? kahinmidir ki bu kişi? beraber kurulan hayaller geleceğe dair değilmiydi ki? ne değişmiş olabilirki biranda. işte gelecek görmüyorum tüm bu sorulara söylenen en güzel yalandır. hemde kocaman bir yalan...
müneccimden gereken ereksiyonu alamamış sevgilidir.
geleceğini kaybetmiş sevgilidir.
kahin ahtapot paul ile evlenmesi beklenen sevgili tipidir.
sebeplerin en saçmasıdır belki de. gelecekle işin ne zaten senin, sen anı yaşa gelecek kendi kendine şekillenir. böylece geleceği görmüş olursun ha yine göremiyorsan hssktr diyorum o zaman.
ilşkiye başlamadan önce de elektrik alamadım diye naz yapan sevgilidir.
bahanesini bulmuş sevgilidir.
Kahve içene fal bedava tarzı falcıların gazına gelmiş sevgilidir.
ilişkiye başlanılmaması gereken sevgilidir. bir de bunların iddia yorumcuları gibi tahmin edenleri vardır. yok o ankara'yı kazanacakmış uzak olurmuşuz. görüşemezmişiz. şimdi sorarım sana ne oldu ben mezun oldum. sen hala dershanelerde sürün.
(bkz: yattı mı kupon)
(bkz: ohh)
üzerine bir de arkadaş kalalım demezler mi? yaşamın adından korkup yaşadıklarını zannederler de...
- gelecek göremiyorum sende berk.
+ ilk olarak, benim adım berk değil. ikincisi, geleceğimizi görememenin sebebi ben değilim. pek para sahibi olamamam galiba. üçüncüsü, berk'ten haberdar değilim sanma.
- hadi ya.
+ yaaa. hadi canım, geleceklerimiz farklı.
- öptüm kib.
+ yarr... neyse sen de.
- ben seninle bir gelecek göremiyorum hasan.
+ lan salak 5 numara gözlük takıyon. sen daha 1 metre önünü bile göremiyorsun.
- hasan seviyeni düşürme, ciddi bir şey konuşuyoruz burda.
+ nurten sen müneccim ne demek bilir misin? hani onun bir şeyi olur, onu mu yedin de böyle konuşuyorsun.
- hayvansın hasan, bildiğin hayvansın.
+ git kendine müneccim şeyini yedirtmeden nurten.
kısacası seninle evlenmeyi düşünmeyen kızdır.
söylediğinde samimi olan sevgilidir, nihayetinde bir ilişki başlar, gelişir ve sonuçlanır, tıpkı hayat ve hayattaki herşey gibi, ancak iki taraf , ya da taraflardan biri sebebiyle ilişki tıkanmışsa, kişiler artık üretmiyor sadece tüketiyorsa, evet o ilişki de bir gelecek yoktur ve bunu gören kişinin acı da olsa bunu dile getirmesi garipsenecek bir durum değildir, belki de iki taraf için en iyi olanı yapmaya çalışıyordur. sonuç olarak sonsuza kadar sürsün ister herkes aşkının, sevgisinin ancak gerçekler önüne geçer bunun bazen.
ya aşklarındaki heyecan bittiğinden, ya da ailesinin kızlarını mühendis, doktor, avukat gibi yüksek gelirlere sahip kişilere kanırtmak isteğiyle baskı yaparak başlayan ve sevenlerin ayrılmasıyla biten sonu acı bir filmdir.
ruh ve sinir hastaLıkLarı abonesi xD takıntılı salaklar *
"sevmiyorum işte kardeşim.bitti!!!" nin politik versiyonudur.
"gün gelir de tekrar buna kalırsam, tamamen kırıp dökmeyelim, dönecek yüzümüz olsun" mantığıyla yapılır.
bunun bir de " inan sende bir sorun yok. sorun bende. sen daha iyilerine layıksın" gibi daha kusulası, iğrenç versiyonları vardır.
bazen bahaneden daha fazlası vardır.. dinlemeden bir çok yorum yapılabilecek mevzudur.

gönül bu ota da konuyor boka da durumu olur bazen, mükemmel bir bölüm okuyup da ev kızına aşık olmak mesela, hiç o duruma düştünüz mü? ailenizin verdiği tepki ya da tam tersi, sizin bölümünü sikindiriktir, ama kız süper bir bölüm okuyordur ve babası senin mesleğini sorduğunda verdiğin cevap onu memnun etmediğinde ne bok yiyeceğini hiç düşündün mü?

bazen kendinizi başka insanların yerlerine koyup mantık çerçevesinde konuşmak lazımdır, ne yazık ki ağzı olan konuşuyor burada.

ama bilip bilmeden konuşan ağzınızı sikeyim!
uzun süre birlikte olduğu, karşısındaki insanı çok iyi bir şekilde tanıdığı halde bu zavallı bahaneye sığınan sevgilidir.

bazı sorunları bilinçaltına itmiştir belki. çok eski sorunları beyninin ücra köşelerine yollamıştır geçici olarak. o sorunların hepsini toplayıp size yüklü bir fatura çıkarır. belki de kişisel sorunları vardır o aralar. hele ki karşıdaki çok da duygusal biriyse ona hiç dokunmayın. kendini toparlarsa belki geri döner...