bugün

romantik bulanların olduğu eylemdir. ıslanıp sucuk gibi olmanın neresinin romantik olduğu merak konusudur.
gerizekalıların özendiğidir.

hadi bari yapın, özenmeyin.
ıslak kıyafetlerle sıcak yatağa girip uyumanın zevkini almak istiyorum.
suriyeliler geldiğinden beri bu çok zor.
üzerinize düşen her yağmur damlasının ruhunuzu arındırdığı, yağmur sesinin en huzur veren müzik gibi geldiği, temizlenen yolların, ağaçların daha bi' güzel gözüktüğü, dünyanın en masum hâle geldiği bu muazzam zamanları değerlendirmek için müthiş fırsat olduğunu iddia edenlere; siktirin gidin. sonu zatürre ile sonuçlanacak eylem.

çok olmadı, bi' kere eve girdiğimde halka filmindeki samara'nın gelişi gibi önce kapının altından sular girdi sonra ben geldim lan. başlarım yağmurlu romantizme.
yağmur az yağıyorsa ve rüzgar yoksa iyidir. insan huzur bulur.
Yere vuruyordu sokak lambalarinin los isiklari. 100er metre arayla ozenle yerlestirilmislerdi. Her birinden gecerken golgemin beni bir anda gectigini fark ederdim. Kulagimdaki muzik ruhumu ele gecirirken, icindeki cocuk golgeme gecilmememi soylerdi. Yagmur damlalarinin her biri sapkama vurur, her biri beynimin farkli noktalarina islerdi. icimdeki sessizlige, yalnizliga ragmen adim atardim her zaman. Kafami kaldirip yavasca aya baktigimda hep eski gunleri hatirlar, gozlerimden suzulen bir damla yasta yagmur damlalarina karisdir yavaaas yavaaas.
Romantiklikle ilgisi yoktur bunun. Kalabalık bir şehirde değilseniz yapmanızı tavsiye ederim. Hafif yağmurda yapılacak kısa bir yürüyüş size yaşama anlamı katar, içiniz huzurla dolar ve hayatın temposundan bir nebzede olsa uzaklaşmanızı sağlar. Yağmur yağdığında gelen toprak kokusu ve temiz havayı ciğerlerinize çekersiniz.