bugün

gece yarisi ya da sabaha karsi olmasi birseyi degistirmez. eger ki kisiyi uykudan uyandirdiysa ve de ortada onemli bir durum yoksa uykuyu pic etmesiyle kalir. sonrasinda bekle ki uykun gelsin
genellikle insanların telaslanmasına sebep olan telefondur zira onemli bir sey olmadıkca insan gecenin bir vakti rahatsız edilmez, ama arkadası gecenin 4'ünde "nasılsın" diye arayanlarda bir yerden sonra bir etki yapmaz, hatta sinirli olunan durumlarda, arayanın o arkadas oldugundan emin olundugu için, telefon "ne var lan" diye acılabilir**
genelde kötü haberler için çalar. insanın yüreğini ağzına getiren aramalardır. uykundan zıplarsın ve bir daha da uyuyamazsın.
genellikle tedirginlik yaratmasının yanısıra hala beklenen eski sevgilinin de arayabileceği ihtimaliyle insanı heycanlandıran olaydır.
eski sevgliden beklenen ama hiç gelmeyen aramadır.
bir de sesi dinleyip kapatan sapık ruhlu bir tipse temiz bir küfürü hak eden hareket.
gece yarısı çalan kapıdan daha güvenilir,gece yarısı çalan saat alarmından daha tehlikeli olan durumdur
Arayanın sevgili olması durumunda seve seve uykudan feragat edilebilecek durum.
Yanlış numara çıkmasına en çok sevinilen telefondur. Zira doğru numara olması durumunda pek hayırlı bir habere alamet değildir.
için cız edip, yataktan telefona kadar olan mesafede akılda binlerce senaryo türetmeye neden olan, hayırdır inşallah kelimesini içten söyleten durum.
muhtemelen eski sevgiliden gelmektedir.pişmandır,konuşacak kimsesi yoktur ve ağlamaklı bir ses tonuyla uyandırdım mı diye sorar.uyandırılmaktan nefret eden bir bünye * uyandırdın a.q ne var lan bu saatte,gündüzler çuvala mı girdi cevabını verir,telefonunu kapatır.sabah olunca da ulaaaan ben ne yaptım diyerekten pişmanlığın tavan yaptığı anı yaşar.ancak şemsiye girmiştir artık bir kere.işte böyle bir şeydir gece yarısı çalan telefon.
a.q noluyoz lan tepkisini veren durum.
(bkz: the sims) adlı oyunda yönettiğiniz kişiliğe gece yarısı bir telefon gelir ve o telefon hep o kişiliğe bir yerlerden miras kaldığını haber verir.
ulan birimi öldü yoksa? diye kalkip bakilan telefonlardir.
genellikle sonunda gece yarısı boşu boşuna günaha girilen durumdur. * * *
''gece gece rüya mı lan bu?'' tepkisi verilip, el yordamıyla kapatma tuşuna basılır uykuya devam edilir. arayan kişi ısrarlı bi zatsa eğer telefon açılır itinayla küfredilir. ama genelde acil telefonlar zaman bilmeyeceği için gece yarısı çalan telefon acil verilmesi gereken bir haberde olabilir. ne olursa olsun gece yarısı çalan bir telefon varsa uykunun kaçması muhtemeldir.
" ay yüreğim yarıldı valla " şeklinde tepki verilen ve genelde "ay yanlış numara" cevabı alınan aramalardır. bi gün doğru numara olacak diye hep korkarım.
bir garip heyecan sebebidir ki özellikle sevgiliyle ayrıldığınız bir dönem ise... telefon ordan goodbye my lover şeklinde inlerken bir an düşünürsünüz "ahanda gitmiyor ahey ahey" diye ama o zalim telefonun başına gidildiğinde arayanın her hangi bir arkadaş olduğunu görüp "habura koyum" diyerek iç geçirir ve rakı şişesinde balık olmaya devam edilir.
evet gece yarısı çalan telefon pek hayırlı değildir genellikle ya kur için arayan biri ya da kötü bir haber vermek için arayan biri sebebiyle çalar o zalim telefon.
evde degilsen arayan ya anne ya da babadir.
eğer ev telefonuysa, çoğu kez hayra alamet olmayan telefon.
akabinde yürek çarpıntısı ve "nolur kötü bişey olmasın" dualarıyla bakılan telefondur.
kendisi denizli sanayi odasının otomatik faksıdır, yüzlerce numaraya verilmiş metni çekmekle görevli bu kodumun aleti sıra size geldiğinde gece 2,3 sabaha karşı 5 hiç dinlemez inatla faks çekmeye çalışır. faks numaramız bu değil, lütfen bu numarayı listeden çıkartın talebimize "biz eklemeyi biliyoruz ama iptal etmeyi bilmiyoruz" diye salak bir cevap verilmiş olup, halen gece yarıları uyandırmakta bir nevi taciz etmektedir.
dengesiz bir kaç arkadasın alkol ortamında sizi anması sonrası o ortama maskara olmanıza delalet eden bu telefon gecerli küfürlerle cevaplanır akabinde yüze kapanır hatta bu noktada cat efekti bile gecerlidir.
yaşanmış bir olay
saat: 01:30

- alo
+ erkekmiş amk!

yaşanmış diğer bir olay
saat: 00:00
ev telefonu

- alo
+ nere ora?
- siz nereyi aradınız?
+ nere ora la?
- benim evim amk. sen kimi aradın?
+ izmir mi ora?
- evet
+ bu numara senin üzerinemi kayıtlı?
- evet
+ ananı s.kem bilal!
- ne?
+ sana değil birader, bu numarayı bana verene
- sen nereden aradın?
+ kars
- artık istersen kapatalım telefonu, zira fazlasıyla tanıştık
+ tamam kusura bakma birader. kız numarası biliyonmu?
- hayır
+ s.ktir kapat lan!
"karşınızdaki apartmanda oturuyorum sizden çok etkileniyorum ve sizi sürekli izliyorum" sözleri ile insanı şoka sokan telefondur.