bugün

aslında hemen oracıkta, azıcık bile sorgulamadan, kuytularda empati kurmadan yargılanmaması hatta yadırganmaması gereken bayandır.

bir atasözü var. anti parantez, artık gazetelerin atasözü ve deyimler sözlüğü vermemesini ben buradan müsaade varsa kınamak istiyorum. ununu eleyip, eleğini asmak. bu atasözünü kimler için kullanıyoruz peki önce bunu bir irdelemek gerekiyor kanısındayım.

kimler için bu nefis vecizi kullanabiliriz? araştırmalar, bilhassa aşağı yorkşayırda yapılanlar, gösteriyor ki 93 yaş bir eşik bu konuda. yani 93 yaş ve üstü bir hanım kızımızı sokakta gördüğümüzde onun için rahatlıkla "aa şu hanım kıza bak! sanırım ununu elemiş, eleğini asmış" diyeblirsiniz. sonra içinize kurt düşmesine, kendinizi kötü hissetmenize afedersin ama yarraak gibi vicdan yapmanıza gerek yok. aynı araştımalar her 18, 93 ve üstü insandan 1'inin hala ununu elemediğini, elese bile eleğini asmadığını ortaya kouyorlar. offf bıktım ama işte yine yalanına sokuyumculara done sunmak zorunda hissediyorum kendimi:

görsel

bu hanım kızımız hala ununu elememiş, temsil misal.

işte yaşı, medeni durumu, dini inancı ve en önemlisi kan grubu ne olursa olsun una ihtiyacını devam ettiren insanlar mevcut demek ki. o yüzden herkes un isteyebilir.

haaa şu da var ki; davasında sonuna kadar da haksız bayandır! un istemenin de bir saati vardır sonuçta. bir saati olmasa bu kadar insan niye gırinviçin varlığını kabul etsin? sen o unu istediğinde eve gidip pasta börek yapacaksın dul bayan! peki komşuların rahatsız olmayacak mı sen çanak tabak indirdiğinde? biraz düşünceli olun amına koyim yhhaa!
Ağzına yüzüne un fırlatılacak kadındır. Deli kadın.
börek yemek istemektedir.
un sever kadındır. evet.
Unumu eledim, elegimi astim demek istiyor.
Sen gene fazla siyapma.
Süt içirecegim bayandır.
böbreği una bulayıp pişirecektir. Dikkatli olun. Gece gece un istiyorsa vardır bir arızası.
Alla beni unla beni al koynuna yaar.
Şarkısındaki dul bayandır. Ben bilmem artık.
hamuru yoğurmayı beceremeyenlerin hiç üstünü başını unlamasına gerek olmayan bağyandır.