bugün

Şuan yaptığım eylem lanet olası Lys uyku düzenimi bozdu.
zordur efenim zordur, gece herkezler yatar siz ders çalışırsınız. Hava soğuk sessiz uyku çökmüş uğraşırsınız an itibari ile chealan adlı yazarımızın yapmakta direttiği tarafımcada sabote edildiği eylemdir. Ha bir de şahsım gibi arkadaşlara sahip iseniz daha da zordur.
Mum ışığımda olanı makbuldür.
çok meşakatlidir. aksam 10 dan beri 140 sayfa okumuşum. bir yandan okuyor bir yandan word e geçiriyorum. kaldı 14 sayfa. onu da sabah uyanınca okuruz dedik. saat 10 a alarm kurup kalan sayfaları okuyup word dekini çıktı alıp saat 15:00 daki sınava kadar hunharca çalışmak gerek.
Yurtta yapmaya çalıştığımdır.
Ama bu saatte bile bağıra bağıra konuşup anıra anıra gülenler olduğu için imkansızdır şu an benim için.
Saatlerdik susmadılar amk ya.
Zavallı bir öğrencinin yapacağı eylem.

Selamlar, saygılar...
Bazı örenciler için ideal bir saattir, sebebi ise gece vakti kafaları daha iyi çalışmaktadır.
gecenin sessizliği ile daha rahat çalışabilme durumudur. genelde evde herkes uyumuş, çıt çıkmamaktadır o saatlerde. rahat edilir. birde kahve varsa tadından yenmeyecek durumdur.
sınavları yaklaşmıstır.dağ gibi notların arasından gün dogumunu seyredecektir.
gündüz yapılan çalışmaya göre daha verimli geçer bir de yanınızda sıçtın mavisini birlikte görebileceğiniz arkadaşınız varsa daha zevklidir.
Ben çok alıştım artık gündüz çalışamıyorum.
Gündüz ders çalışmamak için her yolu deneyip geceye yapılcak bir şey kalmaması sonucunda mecbur kalınan durum.
buyuk şevkle yaptigimdir. ama biri gelip "yat artık saate bak gerizekali" demesiyle son bulur.
benim için imkansız durumdur.

gündüz çalıştığımda bile direk uykum geliyo gece kitabın ağzını açamam herhalde.
gündüzün verdiği o bütün dikkat dağıtan şeylerden uzak sakin kafa ile çalışmaktır. bir yanda kahven bir yanda sigaran ve ölümüne sessizlik. bana göre en verimli olan saatlerdir.
odaklanma sorunu olanlar için gerçekten verimli bir çalışma stilidir.
sabah olan sınava paçalar tutuştuğu için uyunmadığı zamanlar da yapılabilir.
Gündüzleri bana ters! Bende geceleri ders çalışıyorum. Geceyi seviyorum kim ne derse desin kafa daha iyi basıyor geceleri. Sessiz, sakin. Mesela geceleri web site kodlarım ya da e-ticaret veya c# yazarım. Gündüzleri de çıkarım dışarı gezerim tabi kide. Sporumu yaparım. Geceleri sevin dostlar, gündüzleri sevdiğiniz kadar.
Bilim adamlarına inat en fazla verim aldığım ders çalışma şeklidir. Dışarı çıkma hevesi olmaz çünkü gecedir. 2 Ders arasında balkonda cıgara molası verince suçüstü basılma ihtimali yoktur. aklımızı başımızdan alan bir hatun instaya fotoğraf koymaz. Bunlar şu an için aklıma gelenler.
Vaktinde çalışmayınca gece gece çalışılmak zorunda kalınır.
Gündüz olayın ciddiyetinin farkına varamayan kişinin son çaresidir. Kahve ile iyi gider. Amaan diyip kişinin kendini yatağa atmasıyla son bulur.
görsel .
uykusuz gözlerle notlara bakarken aynı anda nescafe yi yudumluyorum. kafamda bilmediğim sorular. hoca vizede bunlar çıkacak diye sayıklar.
(bkz: verimlilik)
soğuk bir odada, yatak, kanepe vs. gibi bir yere uzanmayarak, düzgün bir şekilde oturarak, cep telefonu, bilgisayar gibi dikkatinizi dağıtabilecek eşyalardan uzak bir yerde çalışıldığı takdirde en verimli çalışma zamanıdır.
insanın bildigini bile unutmasiyla sonuçlanır. Uyumak için kendini zorladığında da uyuyamazsin. Böyle kısır döngü.