bugün

muhtemelen gelin kızımız ölü gelin filminden fırlamış gibidir.

elini size uzatarak, kısık bir sesle bana yardım et der.
(bkz: allah kurtarsın bacım)
(bkz: sizin iş de zor ha)
bloody marry efsanesinin türkçeye kanlı gelin olarak çevirilmesi ve her beldenin böyle bir hikayeye sahip olmasına alışkın bireyin, tersleyeceği ruhtur.
gece arabayla emirsultan bölgesinden geçerken yusuf yusuf olma durumudur.
supernatural adlı dizide bolca karşımıza çıkan konudur. hepte güzel gelinleri koyarlar nedense. yardım eden garibim de saftır ne yapsın mecbur yani.
gelinlik siyahtır, kız da rimelleri ağlamaktan akmış bir gotiktir.

görsel

görsel
fizik olarak mümkün değildir. fizik üstü bir durum olur da karşılaşılırsa duruma göre müdahale edilir mesela bana yardım et ne demek? arkandan köpek mi kovalıyor bacım?, memelerin mi yanıyor?, adres mi soracaksın? önce bunu açıklığa kavuşturalım duruma göre bakarız.

not: ciddi ciddi yazıyorum iyice kafayı yedim.
görsel
Bilimum korku filminin vazgeçilmez sahnelerindendir. Ne oluyoruz lan diye tepki verilecek durumdur. Allah kimsenin başına vermesindir. Ayrıca, nedense normalde çekici olan uyarıcılar; gelinlik, çocuk sesi balon, vs korku sahnelerinde kullanıldığında, nötr uyarıcılardan daha çok korku hissi uyandırır.
göt açıkta uyumanın sonucudur. üşüyen göt, beyne göt göt sinyaller gönderecek, bilinçaltıysa bu sinyalleri ak sakallı dede ya da gelinlikli ruh gibi dünya sinemasının klişe karakterleriyle yorumlayacaktır.