bugün

acayip kafalarda olan devlettir. canını ortaya koymuş gazisine 500 tl verirken elin suriyelisine bin tl vermektedir. suriyeli koydu canını kore'de, kıbrıs'ta, pkk karşısında canını ortaya tabi. hak ediyorlar.
saçmalıklı yazar söylemi bile değil. hatta laf olsun torba dolsunluk bir başlık bile değildir o kadar yani. 3498 yıl yaşasanız da hiçbir zaman anlayamayacağınız şeylere kafa yormayınız. işinize gücünüze bakınız.
sadece laikçi değil, kafası yerinde olan hiç kimsenin anlamlandıramayacağı.

edit: cidden var mı böyle bir şey, varsa açıklaması, izahatı nedir bilemem. ama çevremde gazi olup da sürüm sürüm sürünenler var. koreye gidip şehit olanların, kaybolanların çoğunun aileleri fakirlik, sefillik içerisinde yaşıyorlar. devletten bir kuruş yardım görmemişler. suriyeden ve ıraktan gelip de bu ülkeye sığınanlara, o insanlara tanınandan daha fazla hak tanınmış, daha fazla yardım edilmiştir. bu bir gerçek.

daha hala suriye bizim namusumuz, ırak bizim namusumuz, papua yeni gine bizim namusumuzdur diyen adam da süzme salaktır. milyonda bir görebileceğiniz bir dangalaklık örneğidir. gördüğünüz yerde fotoğrafını çekin, ileride torunlarınıza anlatırsınız.

ben demiyorum ki suriyeli, ıraklı ve hatta dünyanın başka yerlerinden gelip de bize sığınmış insanlara, mazlumlara devlet sahip çıkmasın. ama öz evladınız yemeye ekmek bulamazken, gidip de komşunun oğluna kebap yedirmezsiniz. mesele bu. kendi memleketimde ıraklı sığınmacıların orta halli bir vatandaşla aynı imkanlarda yaşadığına şahidim. adam 5 kuruşsuz gelmiş ve şu an çalışmıyor. komşumuz bu adam. bilemiyorum, belki bu adam sadece bir istisnadır. ama şehirde pek çok ıraklı yerleştirildi bir kaç yıl içerisinde. görüntülerine baktığınız zaman hiç de yoksul değiller. ne iştir anlamadım.

öte yandan şehit ailelerine bakıyorsunuz. çoğu açlık ve sefalet içerisinde. şanslı olanları 40 yılda bir kez cumhurbaşkanının misafiri oluyor. o kadar. gazileri adam yerine bile koymuyor devlet zaten. sınır ötesi operasyona gitmiş nice tanıdığım var. çoğu esnaf olmuş sonradan. ne bir kredi alabilmişler devletten, ne bir hibe, yardım. ne de bir imtiyaz. kendi başlarına, Allah ne verdiyse. bu sadece bu hükümetle sınırlı bir şey de değil ki.

elektrik kaçakçılığı yapanların borçları affedilir, o borçlar parasını tıkır tıkır ödeyenlerin üstüne yüklenir. senin evladın şehit olur, "ağlama, devleti aciz duruma düşürme" derler. sonra onu diyenler pkknın elebaşısını okeye dördüncü olarak alırlar. o zaman devlet aciz duruma düşmüş olmaz tabi. askere gidersin, karın tokluğuna devletine "hizmet" edersin. zengin pici gider bir kaç sene yurtdışında keyif çatar, askerlikten yırtar. sorduğun zaman da "ben de ülkeme farklı şekillerde hizmet ettim" der. senin hizmetini dee, devletini deee... diyemezsin tabi. çünkü devlet babadır. ona değil el kaldırmak, dil uzatmak bile nankörlüktür. ama silah kaldıran farklı. o mazlumdur. o haklıdır. kaçakçılık yapar, dövlet bize bohmiir, der. dağa çıkar, ama siz de anadilde eğitim vermemişsiniz çocuklara, derler.

bu ülkede artık gerçek mazlumların, hakiki vatandaşların, sesini yükseltme zamanı geldi. ama hala bile suriye bizim canımızdır, kanımızdır diyen embesiller olduğu müddetçe zor o iş.

hayır bir de ciddi ciddi hükümetin o insanlara sırf insanlık olsun diye baktığını düşünenler var iyi mi? ulan el nusraya yardım etmiş bir hükümetten bahsediyoruz aloooo. daha yeni çark ettiler de bıraktılar desteklemeyi.
anlamiyorsunuz falan diyenlerin anlatmasini bekledigim hadisedir efendim. oyle anlamiyorsunuzlarla olmuyor. sizin hayatiniz gibi dogmalar uzerine kurulu degil bizim hayatimiz. koru korune he tamam diyemiyoruz. bu sacmaligi savunanlar cikip sebepleriyle anlatacak arkadas.
haramzade devlettir.

verdiğim her kuruş bu devlete haram olsun...
Bürokrasinin dibine vurmuş bok gibi yönetilen devlettir,bunun laikçi olmakla alakası yok mülteciye asgari ücretin üstünde maaş bağlayan başka bir devlette yok zaten yer yüzünde.
Namusunu el sikinde arayan kisilerin anlamlandirabildigi mevzu. Ben anlayamam arkadas. Benim namusum da serefim de bu ulke topraklarinda! Sizin namusunuz yoksa serefiniz yoksa siktirip gidersiniz neresiyse namusunuz orada yasarsiniz!

Yeter aminakoyim! Namustan bahsediyor bir de! Ulan yavsak o kolunu bacagini gozunu canini kaybedenlerin namusu yok mu?!
oyları garanti altına almak isteyen devlet, vatan haini devlet, paralarımızın harram zıkkım olmasını istediğim devlet.
şehitlere kelle diyen hükümetten ne bekliyordun ki ? diye sorarlar adama.Şaşırmayın artık böyle şeylere alışın. Türk düşmanı bir hükümete sahipiz nihayetinde.
suriye bizim namusumuzdur diyen devletmiş.
çünkü gaziler namussuz ya anasını satayım, hata onlarda ki bu gerizekalılar ortaya çıksın diye kolunu bacağını kaybetmiş.
suriyeli olunca ayyyy, gazi olunca siktir et yakında ölür zaten dimi.
zorunuza mı gidiyor, insanların ülkeleri için savaşmış olmaları?
tayyip varsa sınır yoktur. ortaya birşey atar yat alır. birşey daha atar kat alır. gaziye ile suriyeliye verdiği parayı ortaya atar paranın amına kor. banka hesaplarını çoşturur.
şeref yoksunudur..
Suriyeliye bin tl azmış ülkeyi üstlerine yapalım. Ne de olsa gaziler değil, suriyeliler gözünü kırpmadan ölüme gidip kolunu bacağını kaybeden.
Yıllarca yöneticileri ve halkı tarafından pkk'ya destek verdikleri için hükümet ödüllerini veriyo herhalde.
üniversite öğrencisine 350 lira verir, olaylara karışırsan keserim bursunu der.
acı bir türkiye manzarasıdır. evet.
az atın beyler 1000 tl nedir allah aşkına. taş çatlasa 200 lira verilir. nerden biliyorum? - evim suriye çadır kentinin orada. Ayrıca insanlık nedir siz nerden bileceksiniz ki ben size açıklama yapıyorum.