bugün

galatasaray'lı arkadaşlarda iyi bilir bu vefasızlığı. türk futbol tarihine adını yazdırmış galatasaray'lı futbolculara bakıyorum bir ein parmağını geçmiyecek kadar futbolcusu şu an galatasaray'a hizmet ediyor. hakan şükür, hasan şaş, arif erdem, hakan ünsal, ergün penbe ve yazamadığım o kadar efsane futbolcusu nerede kime hizmet ediyorlar ? bir beşiktaşlı olarak soruyorum neden galatasaray yönetimi bu emektarlarını harcıyor ?
bir klübü klüp yapan ideolojisidir ve bu ideolijiye uygun renkleridir. biri gider biri gelir futbolcuların. vefazılıkla suçlanan takımın yurt dışana yolladığı ama bir boku beceremeyip geri dönen oyuncularına kucak açtığı unutulmuştur. tribünlerin şaban diye bağırdığı isimlere sabretmiştir. bacağı kırılan okan burak a destek olunmuştur ya da eşi ile sorunları olan tugay a yardım edilmiştir. ancak şu unutlmamalıdır ki bir başarı kazanılmışsa o tarihte kalır. daha fazlası için çalışılır, zamanı geldiğinde ki bunu klüp belirler git dendiğin de gidilir. gitmiyorsa gönderilir.

(bkz: aykut kocaman)
(bkz: oğuz çetin)
bu önermeye hem gs hem fenerde forma giymiş futbolcular açısından bakarsak, örneğin tanju çolak her 2 takımda forma giymiş, gol krallığı yaşamış hatta galatasaray forması altında hem bireysel hem takım düzeyinde daha parlak başarılara imza atmıştır fakat jübilesini fenerbahçe formasıyla yapmayı tercih etmiştir, engin verel ya da selçuk yula gibi her 2 takım forması giymiş isimler fenerbahçeli olarak anılmayı tercih ettikleri gibi gs düşmanı spor yazarları listesinde gösterilirler.
belki bu her 2 kulübün futbolcularına yaklaşımına dair bir ipucu verir.

buna mukabil; (bkz: deveye boynun eğri demişler nerem doğru ki demiş)
unutulmamalı ki meşhur 4-3 lük maçta galatasaray a 3 gol atan hasan vezir galatasaray ' a transfer olmuştur. ayrıca engin varel fenerbahçeye geçerken selçuk yula galatasaray da bitirmiştir futbol hayatını.

dip not: engin varel futbol fenerbahçe de bırakmamış her iki takımın oynadığı bir jubile maçında bırakmıştır.
vefa halısaha maçında kaledeki arkadaşın yerine geçmektir. milyon dolarların konuşulduğu bir sektörde bir sezon daha kıyak yaparak kadroda tutmanın en düşük maliyeti en az 6 sıfırlı bir fatura demektir.

vefa yı gösterecek olan, kuş kadar asgari ücretle çalışılan memlekette deve yüküyle kazanmış kart horozlardır.
Vefa semt adı değil miydi gençler?