bugün

yazı öncesi önemli not: fanatizm içeren bir trollük çabası falan değildir. el hemen eksiye gitmesin. oku, vereceksen o zaman ver.

bi galatasaray'lı olarak "alkış" kısmına gönül galatasaray'ı yazdırmak istedi ama dinlediğim orjinali böyle. Orjinalini kim söylüyor dersen, çocuklar. 9-10 yaşlarındaki çocuk tezahüratlarından biri işte. (bu cümle tanım olsun)

en büyük allah
galata'ya yallah
beşiktaş'a kış kış
fener'e alkııışşş.

3-4 saatlik uykumun en güzel yerindeydim ki bu tezahürat ile uyandım. saat 8 falan, apartmanın çocukları -ki yaklaşık olarak 9 kişiler, kodumun apartmanı sanki kreş- maç yapıyorlar, küçük kızlarda destekliyorlar.

normal şartlar altında pencereye çıkıp "siktirin gidin lan, başka yerde oynayın" diyecek bir kişiyim, hele 9-10 yaşlarındaki çocuklardan nefret ederim. ama bi dinledim de kızlardan biri daha sonra "yer gök inlesin bu sesi dinlesin hep sesinleyim metin'im" dedi. bu büyük aşka da engel olmak istemediğimden ve çocuklardaki o saflığı gördüğümden, el mahkum.

şimdi stadlarda "beşiktaşlı olunmaz ki beşiktalı doğulur beşiktaşlı olmayan orospu çocuğudur" veya "genç fenerbahçeliler oleey birbirini bi tarafından şeedeer" * tezahüratlarını da hatırlayınca bunlarınki ne kadar temiz; "yallah-kışkış-alkış".

keşke hep öyle kalabilecek olsanız be çocuklar.

yazı sonrası önemsiz not : şimdi biri çıkıpta "niye galatasaray ile ilgili küfürlü bi tezahüratı da örneklemene katmadın?" demesin rica ediyorum. 2 dakikada yazılmış bi yazı en nihayetinde, aklıma gelmedi öyle. at özel mesajla ekleyeyim.
"fener fener herkesi yener" şeklinde devam etmeli.

işte bunun adı yaratıcılık.
özü gayet hoş ve masum olan ancak ilk cümlesi "hemen eksilemeyin olm" olduğu için eksilenmesi kaçınılmaz olan tekerleme.

(bkz: neden eksiliyorsunuz lan diye soranın eksilenmesi)
ilkokullu fenerbahçeye gönül verenlerin tekerlemesidir.
yallah kışkış mı kaldı amına koyim dedirten tezarühattır. ille küfürlü olmasına gerek yok artık albüme koysan hit olacak tezarühatlar yapılıyor. Yazımı bir örnek vererek bitirmek istiyorum.

küfüre karşıyız
Biz beşiktaşlıyız
futbol dostluk futbol kardeşliktir
Dertlerin üstüne
Çekelim bir sünger
Ama son keeeeezz...

(bkz: kurabiye fener)
şimdi seni köpek kovalasa;
taş mı atarsın, bahçeye mi kaçarsın yoksa saraya mı kaçarsın diye sorulurdu soru.
cevaba göre;
taş atarım - aha lan bu beşiktaşlı
-bahçeye kaçarım - işte bu da fenerli
saraya kaçarım - aslan be cim bom bom diye de kontra cevap gelirdi.

sonra biz büyüdük ve kirlendi dünya.