bugün

göte göt diyen dönerciyle siyanür murat diyaloğu

Murat Kurum ile döner ustası arasında dikkat çeken diyalog! 'Yapma gözünü seveyim' - Son Dakika Haberler

https://www.mynet.com/mur...zunu-seveyim-110107174372

Murat Kurum ile döner ustası arasında dikkat çeken diyalog! 'Yapma gözünü seveyim'

Cumhur ittifakı'nın istanbul adayı Murat Kurum'un bir esnaf ile gerçekleştirdiği diyalog dikkat çekti. Kurum, "Yapma gözünü seveyim. Böyle dersen bu kadar emek... Kaç senedir ya, ülkeyi nereden nereye getirdik" derken, esnaf ise "Ben çalışıyorum, maaşımla geçinemiyorum istanbul'da" yanıtını verdi. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken parti ve ittifakların adayları da çalışmalarına hız verdi. Cumhur ittifakı adayı Murat Kurum, bugün istanbul Alibeyköy'de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Kurum'un bir döner ustası ile gerçekleştirdiği konuşma dikkat çekti. O anlar ait görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Kurum ile döner ustası arasında yaşanan diyalog şöyle:

Murat Kurum: Emin ol bu memleket için, bu istanbul için bu mücadeleyi bizden başkası vermez.

Döner ustası: Verir, verir. Ben AK Parti gençlik kolu başkanıydım, Refah Partisi döneminde. Artık AK Partili değilim. Onun dışında başka bir partinin içine de girmedim. Ama Necmettin'den (Erbakan) sonra bitti yani. Her şey bitti.

Murat Kurum: Yapma gözünü seveyim. Böyle dersen bu kadar emek... Kaç senedir ya, ülkeyi nereden nereye getirdik.

Döner ustası: Ben çalışıyorum, maaşımla geçinemiyorum istanbul'da.

Murat Kurum: Ama 22 yıldır kötü dersen...

Döner ustası: Ben 1996'da maaşımla 1 yılda bir ev aldım babama, şu anda oturuyorlar. Şu anda bayramda memlekete gitmeyi hayal edemiyorum.
fetöcü olması muhtemel dönercidir...
dönerci abiye selam olsun.
şu anda en yüksek (en düşük 25 bin ama hadi tavandan hesaplıyorum) dönerci ustasının aylık maaşı 40 bin TL. senede 480 bin eder. 500 bin de. en dandik bir daire fiyatı 2 milyon. 1996 da bir senede aldığı evi şu anda yemeden içmeden harcamadan biriktirse ve hiç enflasyon olmasa yani fiyatlar hiç artmasa ancak 4 senede alabilir. alım gücü maaş geliri ve buna mukabil mal meta konut fiyat artışları bazında en basit bir hesapla tam tamına yüzde dört yüz fakirleşmişiz. nereden nereye..

işte, hesap ortada. çok iyi yere gelmişiz çok...
aydınlanmış kişilerin olduğunu gösterip sevindirmiş diyalogdur.
Alibeyköy''deki dönerci Murat Kurum ile olan tartışmasında 96 senesinde 1 yıllık maaşıyla babasına ev aldığını söylüyor. Hadi lan oradan, hain Fetöcü! Yalan söylüyorsun! Murat'a mı inanacağım, senin gibi martı eti satan haine mi?

COMMAND: AKAPE'S MODE OFF.

•••

Her şey çok güzel olacak!
ilber hoca kaçmış içine.

https://www.youtube.com/shorts/Y1jrAb54KQ8
O yıl asgari ücret 136 dolar.(aslında doların enflasyonuna rağmen bu veri bile şimdiden aklı olana yeter) Hadi emlak şimdiki kadar şişkin değildir hatta biraz da biz öldürelim 30 bin dolara(imkansız) bir apartman dairesi alınır desek. 30.000÷12=2500 dolar! Bir yılda ev alabilmek için abi kenara döner keserek aylık 18,3 asgari ücret koymuş!
Yaa işte Öyle mabadından uydurduğun afaki rakamlarla hikaye yazmak kolay. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Ortaya argüman koyacaksın. Bugün de bunu dinler dururuz artık koyunlardan her yerde. bu işler hepten çoluk çocuğa kaldı.
Seçimde yine AKP'ye oy verir .
güncel Önemli Başlıklar