bugün

daha önce kimse açmamış konuyu...

yazık günah.

bir tavuğun bulunabileceği en iyi mekan.

görsel
görsel

Ben bunu yerim ki.*
istenilen lezzetin yakalanması için terbiyesinin de iyi yapılması gereken, asil duyguların tavuğu.

yardımcı olmak adına tarif edeyim;

terbiyesi için;

1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı sıvı yağ
2 diş dövülmüş sarımsak
tuz
kekik

terbiye malzemelerini karıştırdıktan sonra hazırlanan harcı, olayın kahramanı, yani tavuğumuzun üstüne güzelce sürerek 180 derecede kızarana kadar pişirin.

afiyet olsun!
yapımı kolay, yemesi zevkli, görünüşü de çok becerikli olduğunuz yönünde karine doğuran yemek.
aynı zamanda sevgilinize hazırlayacağınız yemeğin mönüsünde bulundurmanız tavsiye edilir.*
başlığı görmemle canımın çekmesi bir olmuştur, allah sizi kahretmesin! nerden bulup da yapıcam şu yemeği, zaten evimden çok uzaklardayım ..
en basit yemek cinsi. evet.
görsel
tavuk etini taparcasına severim, her türlü pişiririm ama şu fırında tavuk olayını bir türlü beceremiyorum. yapamıyorum amk!
bol elma dilim patates ile birlikte yağlanıp sürülmek suretiyle tavuğun bürünebileceği en güzel haldir. yanına da salçalı bulgur pilavı.
bulgur pilaviyla mis gibi gider.
Olsa da yesek yemeklerinden bir diğeri. Akşam ablam tarafından yemeğe davet edildim ve yemekte fırında tavuk patates var. Ama bu kibar davete sağolun teşekkürler dışında bir cevapta bulunamadım ve kuvvetle muhtemel davete icabet edemeyeceğim. Az sonra markete gidip tavuk baharat neyin alıp evde pişirmeyi düşünüyorum. Acıktım ve bundan mütevellit biraz halsizim evet. Kalkıp gitmek vakit alacak gibi.
patates ilavesi ve hatta üzerine hafif krema ile müthiş lezzetli olabilendir. yanında pirinç pilavı da olsun tabi.
sabahlara kadar yiyeceğim yemek. ister fırın poşetinde sebzeli yapın ister haşlayıp salça yoğurt zeytinyağı kekikle soslayıp kızartın muhteşem olur.
görsel
yeni gelin yemeğidir.
yeni gelin tarafından davet edildiğinde hiç şaşmaz. ana yemek budur.
yanına sebzeli pilav yapmıştır. ve mutlaka internetten aldığı birkaç boktan meze ara sıcak tarifi masadadır.