bugün

Global Alkol Politikaları Sempozyumu’nda konuşan Prof. Dr. Ronaldo Laranjeira, Brezilya’da bir piyasa düzenleme sisteminin olmadığını söyledi.

Konuşmasında FIFA’nın Brezilya Hükümeti’nden 2014 Dünya Kupası’nda, statlarda alkol satışının yasaklanmasına dair bir kanun geçirmelerini talep ettiğini belirtti.

ŞiDDETTEN HER YIL YARIM MiLYON KiŞi ÖLÜYOR
Liverpool John Moores Üniversitesi’nden Dr. Mark Bellis, küresel olarak, kişilerarası şiddetin her yıl yarım milyondan fazla kişinin ölümüne neden olduğunu söyledi. Şiddetin fiziksel ve akli sağlık üzerindeki etkilerini tedavi etmek, sağlık hizmetleri açısından önemli masraflar teşkil ettiğini belirten Bellis, “Alkol tüketimi ve tüm şiddet türleri (gençle yönelik şiddet, cinsel şiddet, kişilerarası şiddet, çocuk suiistimali, yaşlıların suiistimali ve intihar) arasında kuvvetli psikolojik, sosyal ve kültürel bağlantılar vardır” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23149634.asp
(bkz: Öyle bir dünya yok)
ayran dağıtacakmış brezilya hükümeti, bize öyle haber geldi.
haklı bir gereke olabilir.

bu arada yanlış okumada yine rekor kırıyorum. fifa 13 oyuncusu olarak okudum başlıgı sol frame de. fifa 14 de statlarda alkol yasağı olabilir, anlamı çıkarttım. dedim ki, oha amk adamlar gerçekçi olayım derken olayın dozajını kaçırttı.
bazı başının üstünde oturan zevata "kesin brezilyayı da akp yönetiyordur mirim. bu uzun oğlan bir ara çok sık gidip geliyordu oraya. gördün mü bak oranın da padişahı olmuş vs..vs.." şeklinde duygular tedai ettirmesi muhtemel hadisedir.
(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
fifa bile alkolün ne kadar zararlı olduğunu anladı, bizim özenti türkler hala alkolü savunsunlar.

alkollü insanın hiçbir şeye faydası yoktur. yerinde karardır.

ayrıca böyle bir kararı ak parti vermiş olsaydı, bazı sözde laikçi, din düşmanları hemen irticaya bağlarlardı. atatürk'ün de bir zamanlar içki yasağı koyduğunu ve yeşilayı bu yüzden kurduğunu bilmez böyleleri. *
alkol kullananlar kimseye zarar vermeden içselerdi, eminim ki kimse onlara karışmazdı. ama alkol alan insan o an için hayvanlaştığı için kendinden çok çevresine zarar veriyor.

alkol kullanmak isteyen kullanır, ben karışmam, kimsenin de karışmaya hakkı yok ama alkolü yararlı bir şeymiş gibi göstermekten vazgeçin artık. bu toplumun bağımlı değil üretken insanlara ihtiyacı var.