bugün

istisnalar disinda ılık olarak tabir ettigimiz erkeklerlerdir. (bkz: ılık)
sevmiyorum ve anlamsız buluyorum ve ayriyetten eleştiri yapan adama soruyorum neden sevmeliyim?
toplumu hipnotize etmenin en kolay yolu futbol, magazin programları ve deli saçması televizyondur.
ben bu kampanyanın evcil köpeği olmak istemiyorum.
yine erkektir efendim. her kişinin futbolu sevmesi gerekmiyor, futbol değilde basketbol sevebilir veya voleybol sevebilir.
sorunsal değil tercihtir.

çevremde futbolu sevmeyen bir çok dostum arkadaşim var ama hiç biri bahsedildiği ilik veya yumuşak değil.futbol herkesin tercih edeceği bir spor şekli değildir.futbolu sevmez basketbolu sever mesela.insanlari bu şekilde yaftalamak çok yanliş olacaktir.
erkeğin futbolu sevme şartlandırılması, çocukken akıllara yerleşen erkek şöyledir kız böyledir anlayışıyla aynıdır. kabul edilişinden sıyrılamamış 5-10 yaş arasındaki zihniyetin hala bedeninde hardcore seviyede olanların bu sevmeme olayını anlayamayacağı şeydir. sevmeme sebebi bir çok erkeğin yuvarlak bir nesne ardında koşturması saçma geliyordur. hoşlanmıyordur.
toptur desek tezat olur sanki.
candır. beraber dizi izlenesidir.
futbola yatırım çok büyük özellikle de büyük liglerde. Adamlar 90 dk top oynuyor milyon dolarları cebe indiriyorlar biz de onları seyrediyoruz ve bu 90 dk bana göre zaman kaybı. aynı maçı biz halı sahada yapıyoruz o maçı yapabilmek için adam başı 8-10 lira para veriyoruz. bana kalırsa maç izlemek büyük aptallık onun yerine bir kulübe girip futbolcu olmak daha mantıklı. ama yine de zevk meselesi birşey diyemem...
kickboksördür. futboldan nefret eden bir yapısı vardır. aslında futboldan değil, gerizekalı futbol taraftarlarından nefret ediyordur. futbol fanatiklerinin %100'lük çoğunluğu beyinsizlerden oluştuğu için erkek tabirinden tek kasıt 'çük'lü olmaktır.

bir travestide çük vardır lakin adam değildir. futbol teröristlerinde de aynı durum söz konusudur. sadece çükleri olup adam olamamış beyinsizlerdir.

gün boyunca çalışıp kazandığı parayı maç biletine, formaya, pahalı futbol kanalı alıcılarına yedirip zenginleri daha da zengin etmektedirler. her zaman gerizekalı tabiri en iyi futbol taraftarları hak etmektedir.
stilisttir. şekilciliğe önem veren "ben futbolla ilgilenmiyorum" diyerek farklı olduğunu zannedendir.
estetik yargılarını yitirmemiştir.
ağır toptur.
sorunsal olmamali.
hayatta tek spor futbol mu?
herkesin tercihi kendine.
oynamasini ve sadece milli maclari seviyordur benim gibi. fanatizmin aptalliklarina kendini kaptirip hayatini heba etmiyordur.
rakip takımın anasına, bacısına küfür etmeyen erkektir.
franz kafka ve jack london okuyordur belki siz saçma sapan küçücük egolarınızı tatmin ederken.

edit: erkeğim.
akıllı adamdır.