bugün

genellikle doğru düzgün kurgusu olmayan, her bakımdan kalitesiz yapımlardır.
(bkz: bez bebek)
(bkz: dinle sevgili) vs vs
(bkz: dedemin dolabı)
araf zamanı, lale devri, yer gök aşk diye sıralayabilecegimiz diziler bütünü.
babaanne dizileridir.

entrika ve genelde gelin-kaynana ilişkilerini konu edindiğinden babaanneler pek sever.
içinde aile olan her diziyi sever babaanneler zaten. bu yüzden fox aile temalı dizilerini gündüz de tam gaz yayınlar. hatta 2010 eylül ayında babaanneme gitmiştim, fox da beni unutma vardı, yıl olmui 2012 haziran, yine gittim babaanne pozisyon bile değiştirmemiş hala beni unutma seyrediyor.

vay arkadaş, 2 sene önce yakışıklı kıvamındaki oyuncunun saçına aklar düşmüş.

fox tv, eski tgrt zaten. genelde evde oturan emekli-yaşlı kesime hitap eder. bu nedenle de yaptığı kıçımsonik diziler tutar, izlenir.
(bkz: unutma beni)
(bkz: dinle sevgili)
(bkz: dedemin dolabı)
(bkz: deniz yıldızı)
(bkz: araf zamanı)

dikkat edildiyse bütün dizilerin sonunda -ı ve -i yarım kafiye yapılmış.
Bir zamanlar "El alemin Fox'unda Prison Break çıkar bizimkinde Bez Bebek..." şeklinde şikayet etmeme sebebiyet vermişliği vardır.
bir de eskiden oks anneleri vardı. allah'tan oks kaldırıldı da dizi bitti şükür.
en sikimsoniği bez bebek olan dizilerdir. zira fox tv o dönemde premier league maçlarının yayın hakkına sahip olmasına rağmen maçların yerine bez bebek adlı sikindirik dizinin tekrar bölümlerini yayınlamayı tercih etmiştir.
Bu diziler sırf zaplarken görünce hay sikiyim yine mi denmesi için çekiliyor.
türk dizileri normal mi ki foxu sadece sikimsonik diye nitelendiriyorsunuz?
Nerede salak rolü yapabilen ya da harbiden salak olan kız oyuncu varsa bu dizilerin başrolundedir. Ve nerede uzun boylu saclari yana tarayinca sekil olan cool hareketler yapan oyunculugu sifir olan abiler varsa onlar da bu dizilerin erkek basrolüdür.
fox'un amerikadakı kodamanları kıs kıs gülmektedir. adamlar gotham yapıyo fringe yapıyo bizimkiler hala yok aşk böyle yok aşk şöyle..